Аналіз фінансових результатів та напрямки їх покращення
*Розраховано на основі статистичної звітності ТОВ «Родіна-Агро»
Аналіз даних таблиці 2.13 дозволяє зробити висновки, що в ТОВ «Родіна-Агро» високі рівні рентабельності продукції рослинництва, проте існує тенденція їх зниження. Якщо у 2009 році рівень рентабельності продукції рослинництва склав 152,8%, то у 2011 р. - 81,9%. Найвищою рентабельністю вирізнялася реалізація соняшнику, гороху та жита. Високо рентабельним було виробництво пшениці у 2009, 2011 роках.
В наступній таблиці подаються фінансові результати продукії тваринництва (табл. 2.14).
Таблиця 2.14
Фінансові результати за видами продукції тваринництва в ТОВ «Родіна-Агро» Жовтневого району*
|
Вид продукції |
Прибуток (+), збиток (-), тис.грн |
2011 р. (+ ; -) до | |||
|
2009р. |
2010р. |
2011р. |
2009р. |
2010р. | |
|
Вирощування ВРХ |
-1302,5 |
-776,1 |
-417,7 |
32,1 |
53,8 |
|
Вирощування овець |
- |
- |
-0,1 |
Х |
Х |
|
Молоко |
-560,3 |
230,9 |
-53,6 |
9,6 |
23,2 |
|
Разом по тваринництву |
-1863,5 |
-535,7 |
-381,1 |
20,4 |
71,1 |
|
Разом по господарству |
6825,9 |
6102,0 |
4644,9 |
68 |
76,1 |
*Розраховано на основі статистичної звітності ТОВ «Родіна-Агро»
Як свідчать дані таблиці 2.14 серед продукції тваринництва лише молоко у 2010 році було прибуткове. В цілому і по окремих видах протягом досліджуваного періоду виробництво продукції тваринництва було збитковим. Проте спостерігається тенденція зниження суми збитків.
Так, у 2011 році збиток від реалізації сільськогосподарської продукції тваринництва, знизився в порівнянні з 2009 роком на 79,6%, в порівнянні з 2010 роком на 28,9 %. Найбільший вплив на зниження суми збитку від реалізації сільськогосподарської продукції тваринництва спричинило зниження суми збитку від реалізації продукції ВРХ. В цілому по господарству виробництво сільськогосподарської продукції прибуткове, але сума прибутку має тенденцію до зниження. Так, сума прибутку в цілому по всій продукції сільського господарства у 2011 році знизилася в порівнянні з 2009 р. на 32,0 %, з 2010р. - на 23,9 %.
В процесі подальшого дослідження з`ясуємо, як змінилися відносні показники прибутковості за видами продукції тваринництва в ТОВ «Родіна-Агро» (табл. 2.15).
Подібні статті по економіці
Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України
характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що
обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...
Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині
для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг,
взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для
виробництва благ потрібні ек ...
Інфляція в Україні
Найефективнішим
індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова
система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з
найвпливовіши ...