Стан охорони праці на робочому місці у відділі економіки
Кз - коефіцієнт запасу, що враховує зниження освітленості при експлуатації світлопроникного матеріалу і залежить від концентрації газів і пилу в повітряному середовищі робочої зони і розташування світлопропускаючого матеріалу; Кз при вертикальному розташуванні вікон в адміністративних приміщеннях дорівнює 1,2;
фок - загальний коефіцієнт світло проникнення, що отримується шляхом перемноження коефіцієнтів матеріалу, виду рами, виду опорних конструкцій та втрати світла у сонцезахисних приладах. Для скляних вікон у дерев’яних рамах, розміщених у цегляних стінах, та при відсутності сонцезахисних заходів він дорівнюватиме:
фок = 0,8 * 0,75 * 1*1 = 0,6
ф1 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в світлопроникному матеріалі, для подвійного скла ф1 = 0,8;
ф2 - коефіцієнт, що враховує втрату світла у металопластикових вікнах ф2 = 1;
ф3 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в несучих конструкціях, при бічному освітленні ф3 = 1;
ф4 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в сонцезахисних пристроях, за наявності сонцезахисних пристроїв, що регулюються або прибираються ф4=1;
ф5 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в захисній сітці, встановленій під ліхтарями, за їх відсутності ф5 = 1.
r1 - коефіцієнт, що враховує вплив відбитого світла при боковому освітленні, визначається з, r1 = 1,5.
Таким чином, необхідна площа вікна дорівнюватиме:
So = (1,8 * 9 * 17,5 * 1,4*1,2) / ( 100*0,6*1,5) = 5,3м2
Отже, розрахункова величина світлових отворів при боковому освітленні дорівнює 5,3м2
Отже, фактично величина вікна 6м2,а отже відділ економіки штучного освітлення в світлі години доби не потребує.
Психофізіологічні фактори
У відповідності до ГОСТ12.0.003-74 психофізіологічні небезпечні та шкідливі виробничі чинники за характером дії поділяються на фізичні та нервово-психічні перевантаження.
У відділі економіки до фізичних відносяться статистичні, динамічні та гіподинамічні перевантаження, а до нервово-психічних - розумові перевантаження, перенапруження аналізаторів, монотонність праці та емоційні перевантаження. У економістів сидяча робота, вона призводить до зниження м’язової активності - гіподинамії. За браком рухів відбувається зниження споживання кисню клітинами організму, сповільнюється обмін речовин. Це сприяє розвитку атеросклерозу, ожиріння, може стати причиною дистрофії міокарда, хронічного головного болю, запаморочення, безсоння, роздратування та ін.
Особливість діяльності працівників економічного відділу зумовлює появу психологічних небезпечних чинників - нервово-психічного навантаження, внаслідок чого у працівника знижується функціональна активність центральної нервової системи, виникають розлади в її діяльності, що призводить до розладів інших фізіологічних систем.
Надмірні фізичні та нервово-психічні навантаження зумовлюють перевантаження і зміни у фізіологічному та психологічному станах працівника відділу економіки, призводить до розвитку втоми і перевтоми.
Електробезпека на підприємстві
Основні організаційно-технічні заходи і засоби щодо попередження електротравм регламентуються ДНАОП 0.00-1.21-98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, за якими відповідальність за організацію безпечної експлуатації електроустановок покладається на власника.
В приміщеннях, де є електричні устаткування, завжди існує вірогідність поразки струмом. Основними джерелами можливої поразки є: розпридільні щитки; відкрита проводка; монітори; блоки живлення.
Для запобігання утворення значної напруженості поля і захисту від статичної електрики в приміщеннях з ЕОМ (відділу економіки) необхідно використовувати заземлення устаткування, нейтралізатори і зволожувачі, а підлоги повинні мати статичне антів покриття.
В цілях забезпечення електробезпеки в відділі економіки використовують захисне занулення (ГОСТ 12.1.030-81). Ціль занулення - усунення небезпеки поразки користувача ЕВМ електричним струмом при замиканні його на корпус.
Подібні статті по економіці
Циклічність економічного розвитку, її природа та методи сучасного регулювання
Ринкова економіка, як відомо, прагне досягти рівноваги всіх процесів, що
в ній відбуваються. Макроекономічна рівновага - це економічна рівновага на
рівні держави. Для неї характерним є п ...
Анализ конкурентоспособности предприятия
Одна з найважливих задач розвитку підприємтсва і країни в цілому,
нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забеспечення випуску
необхідної кількості сучасних виробів та покращенн ...
Трансформація економічних систем постсоціалістичних країн
Капіталістичний спосіб виробництва розвивається вже п'ять століть. За цей
час у його межах відбулися три революційні зрушення в технологічному способі
виробництва, якісних змін зазнали в ...