Меню сайту

Планування реалізації проекту заміни електролічильників на ПАТ «ЕК «ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО»

ВИСНОВКИ

Предмет монополії унікальний в тому сенсі, що не існує адекватних або близьких замінників монополізованого продукту, яким є електроенергія, яка постачається ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», тому перед покупцем не стоїть проблема вибору. Він змушений або купувати продукт у монополіста, або обходитися без нього.

Ключовою відмінністю монопольного становища на ринку від становища конкурентних фірм є те, що крива попиту на продукцію монополіста співпадає з кривою ринкового попиту. Відповідно, монополіст, змінюючи обсяги виробництва, вибирає ту точку кривої попиту, яка дасть йому максимальний прибуток.

Передача електроенергії є природною монополією, а поставка на 80-90% здійснюється обленерго, які є природними монополістами. Товариство «Херсонобленерго» здійснює діяльність з постачання електроенергії на основі відповідної ліцензії, та постачає електроенергію споживачу на підставі договору. Підприємство домінує на ринку електроенергетики.

В умовах для підприємства-монополіста, що характеризуються змінністю ринкової ситуації, для правильної орієнтації покупців необхідне об'єктивне формування ціни на ринку.

Товариство «ЕК «Херсонобленерго» створене з метою здійснення підприємницької діяльності для одержання прибутку в інтересах акціонерів Товариства, покращення добробуту акціонерів у вигляді зростання ринкової вартості акцій Товариства, а також отримання акціонерами дивідендів.

Стратегія бізнесу компанії визначається в довгостроковому якісному визначенні напрямків розвитку товариства, що стосується сфери, засобів та форми його діяльності, системи внутрішніх взаємовідносин в товаристві, а також позицій товариства в навколишньому середовищі. Враховується швидкість процесів зміни середовища, що дає отримання переваг від таких змін.

Практично досягнення стратегічних цілей здійснюється шляхом щорічного затвердження Загальними зборами акціонерів основних напрямків діяльності і безумовного виконання їх товариством

Протягом 2011 року значних змін в господарській діяльності товариства не відбувалося. Фінансово-економічний стан товариства у звітному періоді залишався складним. При цьому до внутрішніх проблем, які компанія все-таки долає з позитивною динамікою, додалися і зовнішні проблеми, що пов’язані з фінансовою кризою в державі.

Основні фінансові показники знаходяться в межах теоретично оптимальних значень або по ним спостерігається тенденція до поліпшення в порівнянні з попередніми періодами. Це підтверджується аудиторськими висновками і висновком Ревізійної комісії. Компанії в шостий раз за свою діяльність у формі відкритого акціонерного товариства вдалося позитивно завершити рік, отримано чистий прибуток у розмірі 15 597 тис. грн.

Аналіз поточного стану комерційної діяльності ВАТ «ЕК «Херсонобленерго» показав, що аналізованому підприємству варто встановити стратегічні цілі своєї діяльності, які будуть сприяти позитивному розвитку корисного відпуску електроенергії, підвищенню ефективності проведення оптимізації виробництва через технічне переобладнання засобів обліку електроенергії, а саме проведення модернізації технічних та організаційних методів для збільшення прибутку підприємства, заміна та модернізація енергетичного обладнання.

Удосконалення сегментації ринку споживачів для збільшення прибутку можливе при заміні перехресного тарифу на блочний та спрощування процесу отримання послуг. На підприємстві необхідно здійснювати підтримку якісних умов праці, підвищення їх безпеки, зниження виробничого травматизму і профзахворювань, що проявляється в зростанні продуктивності праці, збереженні трудових ресурсів і збільшенні сукупного національного продукту.

Внесення пропозицій щодо удосконалення законодавчої бази для консолідації підприємницьких інтересів, що відповідають високим професійним і етичним нормам бізнесу. Підприємству необхідно пошук та залучення інвестицій в технічний розвиток, для збільшення коефіцієнту корисного відпуску.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати виробництво тієї чи іншої продукц ...

Аналіз економічного потенціалу підприємства та напрями підвищення ефективності його використання
Проблема підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняного виробництва, наявність конкретних переваг, що виступають гарантом тривалого та ефективного функціонування підприємства в ри ...

Еластичність попиту по ціні та по доходу та її зміни
В сучасних умовах вивчення реакції ринку на господарську діяльність підприємств дозволяє упорядковувати розвиток ринкових відносин, зробити їх менш стихійними і більш передбачуваними. Н ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.