Меню сайту

Аналіз платоспроможності і ліквідності підприємства

При оцінки довгострокової платоспроможності підприємства використовують наступні коефіцієнти:

- коефіцієнт концентрації власного капіталу (Кквк);

- коефіцієнт концентрації позикового капіталу (Ккпк);

співвідношення позикового капіталу і власного (Кс);

коефіцієнт забезпеченості по кредитах (Кзк).

Розрахунки коефіцієнтів представлені в табл. 4.11

Як видно з розрахунків таблиці 4.11 підприємство в більшій частині фінансується власниками підприємства. Частка позикового капіталу складає 0,226. Є присутнім зменшення коефіцієнта співвідношення позикового і власного капіталу на 0,005, але на стійкість фінансового стану він не вплинув.

Для оцінки ліквідності підприємства використовуються шість показників, що відрізняються набором ліквідних активів.

Як видно з приведених розрахунків, показники абсолютної ліквідності високі. Це означає що на кожну 1 гривню поточних короткострокових зобов'язань приходиться в 2010 р. 2,159 грн. і в 2011р. 3,096 грн. для її погашення. . Показник коефіцієнта покриття проміжний (Кпп) говорить про те, що підприємство функціонує успішно. Коефіцієнт абсолютної ліквідності (Ка.л) характеризує положення підприємства як позитивне.

Ліквідність підприємства також можна охарактеризувати такими показниками, як оборотність дебіторської заборгованості, оборотність кредиторської заборгованості. Аналіз цих показників дозволить оцінити ефективність використання таких активів, як дебіторська заборгованість. За допомогою коефіцієнта оборотності кредиторської заборгованості аналізується період часу, протягом якого підприємство погашає кредиторську заборгованість, що також характеризує платоспроможність підприємства.

Розрахунок даних коефіцієнтів був приведений вище. Узагальнені зведення представлені в табл. 4.13.

Таблиця 4.13 - Показники оборотності оборотних активів і кредиторської та дебіторської заборгованості

Показники

Коефіцієнт Оборотності

Число днів обороту

Дебіторська заборгованість

9,58

38

Кредиторська заборгованість

9,20

39

Зіставлення термінів погашення дебіторської і кредиторської заборгованості дозволить зробити висновок про платоспроможність підприємства.

39 - 38= 1 доба

Перевищення терміну погашення кредиторської заборгованості над дебіторською свідчить про гарний стан платоспроможності підприємства.

Висновки

Дослідження останніх років в області стратегічного менеджменту показують, що для успіху в конкурентній боротьбі не стільки важливо, якими активами володіє підприємство в даний момент часу, а важливо те, з якою швидкістю підприємство здатне створювати необхідні активи і розвивати їх. Стратегія розвитку підприємства повинна бути націлена на досягнення лідерства на ринку.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Договірні взаємовідносини і партнерські зв'язки у підприємницькій діяльності
Договір є одним з основних видів зобов’язань по передачі товару, продукції чи наданні послуг в власність та розпорядження. Історія правового регулювання договору нараховує майже 4 тисяч ...

Аналіз власного капіталу в СВК Лиманський Очаківського району
Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави. Нині на території України є дуже ...

Інфляція в Україні
Найефективнішим індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з найвпливовіши ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.