Праця і заробітна плата
Продуктивність праці - важливий показник діяльності підприємства і галузі в цілому.
Продуктивність праці вимірюють або виробленим, тобто кількістю продукції, яка виготовлена одним працівником за одиницю часу (рік, місяць, годину), або витраченим робочим часом (праці) на виробництво одиниці продукції.
По основній діяльності залізничного транспорту - перевезенні вантажів та пасажирів продуктивність праці визначається в приведених тонно-кілометрах, які приходяться на одного працівника контингенту за рік.
Витрати на оплату праці в 2010 році становлять 27926,3 тис. грн., що порівняно з планом більше на 10,1 % або на 2566,3 тис. грн. та порівняно з минулим роком на 27,4 % або на 6003,2 тис. грн. Збільшення витрат відбулося внаслідок встановлення повного робочого тижня (дня) працівникам, директивного підвищення посадових окладів та часових тарифних ставок з 01.12.2009 року та збільшення обсягів виконуваних робіт відносно минулого року (доходи від реалізації послуг збільшились відносно плану на 24,5 % та відносно минулого року на 38,2 %).
Відносно минулого року чисельність працівників зменшилась на 6,3 % або на 49 чоловік та відносно плану на 10,1 % або на 82 чоловіки.
Продуктивність праці за звітний період становить 244044 грн., що більше планового завдання на 38,4 % та звіту минулого року на 47,4 %.
Середньомісячна заробітна плата 1 працівника становить 3174,9 грн. і збільшилась проти плану на 22,4 %. Відносно минулого року середньомісячна заробітна плата 1 працівника збільшилась на 35,9 %.
Таким чином, темпи росту доходів від реалізації послуг та продуктивності праці випереджають темпи росту середньомісячної заробітної плати відносно плану та відповідного періоду минулого року.
Подібні статті по економіці
Аналiз iнвестицiйної дiяльностi в умовах ринкової економiки
Успішне
проведення ринкових реформ в Україні неможливо без ефективної
структурно-інвестиційної політики перетворення економіки з метою створення
сприятливого інвестиційного клім ...
Антимонопольна політика держави і її місце у встановлення сучасних ринкових відносин в Україні
В економічній системі розвинутих країн світу оптимально поєднуються
ринкові важелі саморегулювання народного господарства з державним регулюванням.
Незважаючи на це, економіка цих країн ...
Адам Сміт як економіст
Прийняти
правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних
законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій
економічної системи.
...