Антимонопольна політика
Як було показано надмірна монополізація, поява конкурентної боротьби між монополіями, без відповідного контролю з боку держави може призвести до створення так би мовити "держави в державі". Монополізм призводить до уповільнення науково-технічного прогресу, консервує низьку якість продукції, робить цю продукцію неконкурентноздатною на світовому ринку, втрачаються стимули перебування більш ефективних рішень функціонування в економіці й ін.
Говорячи про негативні методи ведення конкурентної боротьби необхідно відзначити, що все-таки поки є конкуренція, буде існувати і промислове шпигунство, тобто ці два явища пов'язані між собою, не можна, звичайно, заперечити ефективність промислового шпигунства, наприклад він значно впливає на розвиток військово-промислового комплексу. І усе ж, незважаючи на ефективність промислового шпигунства, він не може замінити розвиток ні в галузевих, державних і глобальних масштабах, не може замінити науково-дослідні роботи, відкриття, тому що якщо увесь час користуватися чужим, викраденим, то при цьому губиться деякий власний потенціал розвитку, що в результаті веде до регресу.
У цілому ж, конкуренція несе менше негативних моментів, ніж позитивних; конкуренція - значно менше зло, чим монополія, що зловживає своїм положенням в економіці.
Конкуренція - визначальна умова підтримки динамізму в економіці, і в умовах конкуренції створюється більше національне багатство при меншій вартості кожного виду продукції в порівнянні з монополією і плановою економікою.
Подібні статті по економіці
Безробіття
Праця
і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання
виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа
рук і розуму людини. Тому су ...
Автоматизована система обліку кадрів на підприємстві
Функціонування будь-якої
системи управління пов’язано з циркуля-цією в ній інформації. Будь-який процес
управління - перш за все, інфор-маційний процес, який передбачає виконання ...
Ефективність використання оборотних коштів підприємства і шляхи її підвищення
кошти управління
Господарсько-підприємницька
діяльність неможлива без оборотних коштів. У процесі управління підприємством
дуже важливо правильно визначити потребу в оборотних коштах. Вел ...