Меню сайту

Оцінка сучасного розміщення трудових ресурсів Київської області

У структурі ВВП Київської області провідне місце займає промисловість, на другому місці знаходиться сільське господарство, далі йдуть будівництво, транспорт і сфера послуг. Основу промисловості складають електроенергетика й харчова промисловість, виділяються також машинобудування і металообробка, хімія і нафтохімія.

Машинобудування і металообробка спеціалізуються на виробництві устаткування для хімічної промисловості (Фастівський завод хімічного машинобудування «Червоний жовтень») і підприємств торгівлі, машин для тваринництва і кормовиробництва, екскаваторів (Бородянський екскаваторний завод), меліоративної техніки, електротехнічних виробів побутового призначення - холодильників (Васильківський завод холодильників), кондиціонерів, світлотехнічного обладнання (Броварський світлотехнічний завод).

Обличчям хімічної та нафтохімічної промисловості області є Білоцерківський шинний завод № 2, «Білоцерківщина». Також у регіоні розвинена мікробіологічна промисловість («Біохімік» - Бородянський район, с. Немішаєве).

Сільське господарство області характеризується високим рівнем розвитку. Сільське господарство області спеціалізується на зерноводства, буряківництві та м'ясо-молочному тваринництві.

Найвища частка зайнятих у народному господарстві осіб працездатного віку має місце у Київській області (без м. Києва), де цей показник становить 76,5% [3, с.123].

Отже, в даний час ми бачимо, що трудові ресурси в Київській області розміщені нерівномірно. Основною причиною цьому є розподіл вакансій за рахунок створення нових робочих місць, замість впровадження організаційних форм.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Формування доходів населення
Будь-яке суспільство є складним утворенням, що складається з людей, об'єднаних певними ознаками. Однією з основних характеристик людини в сучасному суспільстві є розмір і засоби одержанн ...

Зовнішньоекономічна діяльність
Зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що ма ...

Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається з 3-х підрозділів. В ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.