Меню сайту

Районні відмінності у формуванні трудоресурсного потенціалу в Київській області

* Статистичний збірник «Регіони України» .-К. : Держкомстат, 2009.-758 c.

Населення по території області розміщене нерівномірно. У північних її районах середня густота становить 20-30 чол. на 1 км. кв, у південних - до 50-60 чол. Як бачимо, найгустіше заселені південні райони області.

Відбуваються суттєві структурні зміни в розподілі працездатної частини населення області (зменшується процент зайнятих у суспільному виробництві і зменшується - в домашньому господарстві).

Більш раціонально використовуються трудові ресурси у містах Біла Церква, Васильків та ін. Разом з тим, внаслідок надмірної концентрації промисловості, спостерігається перерозподіл населення не лише між містом і селом області, а й між окремими районами країни. За рахунок працездатного населення малих міст та сіл поповнюються робочою силою великі міста, тобто посилюється маятникова міграція сільського населення у приміські зони великих міст [11, с.156].

Більшість населення області працює у виробничій сфері. В період економічної стабільності у ній було зайнято понад 70% працівників народного господарства, переважно у промисловості й сільському господарстві. Проте, внаслідок зупинки багатьох промислових підприємств, чисельність працюючих значно скоротилася. Зміна суспільних відносин на селі, процеси приватизації землі, виникнення нових форм господарювання, зумовили значне вивільнення працівників у сільському господарстві. Останнім часом зросла чисельність працівників управлінського апарату, особливо у столичній області, де розміщена значна кількість установ і організацій загальнодержавного значення. Внаслідок розвитку ринкової інфраструктури, збільшується кількість працівників у її установах (банки, біржі, інвестиційні та консалтингові компанії тощо). Намітився відтік працівників з галузей матеріального виробництва у невиробничу сферу [9, с. 220].

Отже, дослідивши районні відмінності у формуванні трудоресурсного потенціалу Київської області можна дійти висновку, що у зв’язку зі змінами у застосуванні праці нерівномірно зростає численність населення та його густота як в цілому, так і в окремих районах.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Економiчне обґрунтування напрямiв пiдвищення ефективностi використання основних фондiв підприємства
Актуальність теми: ринкові методи господарювання вимагають того, що будь-який ресурс який є у наявності субьктів господарювання повинен використовуватись із відповідною віддачею. Проблем ...

Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...

Еластичність попиту по ціні та по доходу та її зміни
В сучасних умовах вивчення реакції ринку на господарську діяльність підприємств дозволяє упорядковувати розвиток ринкових відносин, зробити їх менш стихійними і більш передбачуваними. Н ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.