Районні відмінності у формуванні трудоресурсного потенціалу в Київській області
* Статистичний збірник «Регіони України» .-К. : Держкомстат, 2009.-758 c.
Населення по території області розміщене нерівномірно. У північних її районах середня густота становить 20-30 чол. на 1 км. кв, у південних - до 50-60 чол. Як бачимо, найгустіше заселені південні райони області.
Відбуваються суттєві структурні зміни в розподілі працездатної частини населення області (зменшується процент зайнятих у суспільному виробництві і зменшується - в домашньому господарстві).
Більш раціонально використовуються трудові ресурси у містах Біла Церква, Васильків та ін. Разом з тим, внаслідок надмірної концентрації промисловості, спостерігається перерозподіл населення не лише між містом і селом області, а й між окремими районами країни. За рахунок працездатного населення малих міст та сіл поповнюються робочою силою великі міста, тобто посилюється маятникова міграція сільського населення у приміські зони великих міст [11, с.156].
Більшість населення області працює у виробничій сфері. В період економічної стабільності у ній було зайнято понад 70% працівників народного господарства, переважно у промисловості й сільському господарстві. Проте, внаслідок зупинки багатьох промислових підприємств, чисельність працюючих значно скоротилася. Зміна суспільних відносин на селі, процеси приватизації землі, виникнення нових форм господарювання, зумовили значне вивільнення працівників у сільському господарстві. Останнім часом зросла чисельність працівників управлінського апарату, особливо у столичній області, де розміщена значна кількість установ і організацій загальнодержавного значення. Внаслідок розвитку ринкової інфраструктури, збільшується кількість працівників у її установах (банки, біржі, інвестиційні та консалтингові компанії тощо). Намітився відтік працівників з галузей матеріального виробництва у невиробничу сферу [9, с. 220].
Отже, дослідивши районні відмінності у формуванні трудоресурсного потенціалу Київської області можна дійти висновку, що у зв’язку зі змінами у застосуванні праці нерівномірно зростає численність населення та його густота як в цілому, так і в окремих районах.
Подібні статті по економіці
Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення
Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт,
що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...
Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність
даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності,
здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють
матеріальні і ...
Шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю підприємства (на прикладі ТОВ Бердичівський пивоварний завод)
інвестиційний менеджмент управління
На
сьогоднішній день в країні продовжує панувати кризова ситуація, яка негативно
впливає на діяльність промислових підприємств - призводить до зменшенн ...