Меню сайту

Районні відмінності у формуванні трудоресурсного потенціалу в Київській області

Рис. 1. Карта Київської області

Київська область - адміністративна одиниця на півночі України, що була утворена 27 лютого 1932 року. Розташована в басейні середньої течії Дніпра , головним чином на Правобережжі. Територія області - 28,4 тис.кв.км (4,7% площі України). Межує з Житомирською, Вінницькою, Черкаською, Полтавською, Чернігівською областями, а також з Гомельською областю республіки Білорусь. Відноситься до Столичного економічного району. Населення - 1808,3 тис. чол. (3,7% жителів України). Міське населення становить 58,1%, сільське 41,9% загальної чисельності. Густота населення - 65 чол. на 1 кв.км [13, с. 103].

В області налічується 25 районів: Баришівський , Білоцерківський , Богуславський , Бориспільский , Бородянський , Броварський , Васильківський >, Володарський , Вишгородський Згуровський , Іванківський агарлицький >, Києво-Святошинський , Макаровський , Миронівський Обухівський , Переяслав-Хмельницький , Поліський , Рокитнянський , Сквирський , Ставищенський , Таращанський , Тетіївський , Фастівський ,Яготинський. Більше половини продукції випускають машинобудівні підприємства. Тут виробляють складну електровимірювальну апаратуру, різноманітні контрольно-вимірювальні прилади для харчової, хімічної, металургійної промисловості, літаки, трамвайні вагони, тролейбуси, фотоапарати, річкові судна, мотоцикли, екскаватори, баштові крани, телевізори, медичну апаратуру, кіноапаратуру і т.д. Це державний, культурний, освітній, науковий, релігійний, туристичний, рекреаційний, транспортний центр.

Для характеристики розподілу населення по території використовують поняття розселення населення. Найважливішим показником розселення є щільність населення на території. Велика густота населення області зумовлена низкою соціально-економічних, екологічних причин. Зокрема, з наявністю на її території столиці держави: найбільшого промислового, транспортного, культурного центру.

Рівень урбанізації у Київській області складає 82,2%, цьому сприяє наявність тут м. Києва. Значно менша частка міських жителів у Чернігівській (58%) та Житомирській (56%) областях. Навколо Києва формується міська агломерація, яка охоплює, крім ядра, низку міст-супутників (Бровари, Бориспіль, Біла Церква, Васильків, Боярка, Фастів та ін.).

В умовах динамічного розвитку економіки та швидкого зростання суспільного виробництва, підвищуються вимоги до більш раціонального використання працездатного потенціалу країни. Керування трудовими ресурсами становить комплекс заходів, які сприяють цілковитій зайнятості працездатного населення в народному господарстві та задоволенню потреби у кваліфікованих кадрах [4].

Щоб підвищити продуктивність праці та задовольнити потреби народного господарства у трудових ресурсах, слід враховувати взаємодію таких факторів, як демографія населення (зміна його чисельності, статева структура, та рівень міграції), економічний (зростання обсягу виробництва, продуктивність праці, раціональне використання робочого часу), технічний (механізація та автоматизація виробництва, удосконалення технології), соціальний (підвищення загальноосвітнього та професійного рівня кадрів, поліпшення соціально-економічних та побутових умов) та інші фактори.

З бурхливим зростанням промисловості збільшується і чисельність міського населення. Воно збільшується як за рахунок природного приросту, так і внаслідок прибування населення з сільської місцевості. Дані відображено у таблиці 3

Таблиця 3

Порівняння кількості міського на сільського населення Київської області

На 1 вересня 2006 р

На 1 вересня 2010 р

Київська область

Все

Міське

Сільське

Все

Міське

Сільське

1756, 5

1050, 0

706, 5

1719, 7

1053, 1

666, 5

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Економічна діяльність
Економічна діяльність, як центральний і визначальний елемент економічної культури Економічній культурі характерна кожному з елементів економічної системи, усім видам, способам і ф ...

Договірні взаємовідносини і партнерські зв'язки у підприємницькій діяльності
Договір є одним з основних видів зобов’язань по передачі товару, продукції чи наданні послуг в власність та розпорядження. Історія правового регулювання договору нараховує майже 4 тисяч ...

Адам Сміт як економіст
Прийняти правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій економічної системи. ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.