Меню сайту

Аналіз взаємозв’язків прибутку та структур реалізації на підприємствах меблевої продукції

В результаті аналізу результатів господарської діяльності ТОВ “НВП Інтехцентр” можна зробити висновок, що становище підприємства погіршується. Таким чином, дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) в 2011 р. зменшився на 6097,1 тис. грн. у порівнянні з 2010 р., що у відносному виразі склало 41,03%. Стрімке падіння обсягу реалізованої продукції пов’язано, в першу чергу, із впливом глобальної економічної кризи, системними прорахунками держави в реформуванні економіки України.

Валовий прибуток від реалізації продукції зменшився на 453,33 тис. грн.(46,89%), на зменшення валового прибутку найбільше вплинуло збільшення собівартості продукції. Вплив цього фактора призвів до зменшення прибутку на 404,1 тис. грн. Другим негативним фактору є зменшення обсягу реалізації. За рахунок цього фактору прибуток зменшився на 400,16 тис. грн.

Суттєво вплинув на валовий прибуток такий фактор, як зростання відпускних цін. Вплив цього фактора зумовив зростання прибутку на 350,93 тис. грн.

Отже, збільшення прибутку можливе за рахунок:

нарощення обсягів реалізації товарів;

здійснення заходів щодо підвищення продуктивності праці своїх працівників;

зменшення витрат на закупівлю продукції;

кваліфікованого здійснення цінової політики, оскільки на ринку діють переважно вільні (договірні) ціни;

грамотної побудови договірних відносин з постачальниками та покупцями;

покращення системи маркетингу на підприємстві, тобто продавати тільки те, що безумовно буде купуватися, тому потрібно згрупувати свою продукцію за ознакою рентабельності і зосередити увагу на тій продукції, яка є високорентабельною;

удосконалення продукції з середнім рівнем рентабельності, а низькорентабельну вивести з обороту;

постійного проведення наукових досліджень аналізу ринку, поведінки споживачів і конкурентів.

Таким чином, на прикладі ТОВ «НВП Інтехцентр» були дослідженні взаємозв’язки прибутку факторів, що на нього впливають, за допомогою економіко-математичного моделювання, була побудована оптимізаційна модель.

За допомогою математичного програмування та комп’ютерних технологій була розв’язана задача найоптимальнішої структури реалізації меблевої продукції.

Отже, за умови використання дослідженої оптимізаційної моделі структури реалізації меблевої продукції, підприємство отримало би, максимальний прибуток, при встановлених обмеженнях за бюджетом закупівлі, бюджетом зберігання, бюджетом транспорту, мінімальними замовленнями та попитом. Якщо ТОВ «НВП Інтехцентр», використовувало в 2011 році таку структуру продукції, воловий прибуток зріс би на 4,4%, при незмінних витратах.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 

Подібні статті по економіці

Фінансова криза та можливі шляхи її подолання
Економіка ніколи не стоїть на місці, її розвиток постійно йде вгору, але кожна висота починається з падіння. Це породжує циклічний характер світового господарства. Економічний цикл - це п ...

Управління проектом з Удосконалення комерційної діяльності підприємства-монополіста (на прикладі ПАТ ЕК Херсонобленерго)
Актуальність обраної теми полягає в тому, що своєчасна та повна оцінка показників комерційної діяльності підприємства потребує значних теоретичних знань та практичних навиків, ця о ...

Економічний аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства
Вихідні дані для курсового проекту Виконання курсового проекту . Обґрунтування планового обсягу виробництва продукції та трудомісткості річного випуску для базового та планового рок ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.