Меню сайту

Розвиток інноваційної діяльності в Донецькій області

• молодих учених області;

• нормативно-правових актів у сфері інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності.

На базі Донецького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій регулярно (раз у два місяці) проводяться семінари з питань інноваційної діяльності та захисту прав інтелектуальної власності.

З метою розповсюдження інформації про науково-технічні здобутки регіону у 2008 році створено інтернет-портал «Інноваційний потенціал Донецької області», де постійно оновлюються аналітичні матеріали, законодавча база, опис об’єктів інноваційної інфраструктури регіону, база даних наукових установ, інноваційних розробок та ін. Також у 2010 році створено презентаційний фільм «Наука Донбасу».

Задля позиціонування Донецької області як регіону з інноваційною моделлю розвитку, активізації науково-технічної та інноваційної діяльності, залучення інвестицій для реалізації перспективних інноваційних проектів і вирішення на цій основі соціальних проблем в області реалізується регіональна Програма «2010 - рік інновацій».

В її рамках протягом поточного року відбувся ряд заходів відкритого характеру, а саме: Стратегічна сесія «Інноваційна стратегія розвитку Донецького регіону», круглий стіл «Створення регіонального бренду «Донецьк - ділова столиця України», міжнародні форуми і конференції «Інновації в медицині: від керування до технологій», «Інновації в машинобудуванні», «Інноваційна модель екологічної системи промислового регіону», «Метан на ринку», «Інновації в гірничо-видобувній промисловості», «Інноваційні аспекти розвитку агропромислового комплексу», «Особиста безпека людини 2010», Національний форум «Реструктуризація бізнесу».

Головним заходом Програми «2010 - рік інновацій» стало проведення

ІІІ Міжнародного інвестиційного саміту DID «Державно-приватне партнерство в контексті нової економічної політики України». На Саміті започатковано публічне обговорення питання «Державно-приватне партнерство» як одного з інструментів залучення інвестицій в реалізацію конкретних проектів, у т.ч. інфраструктурних, заснованих на співробітництві держави та бізнесу.

Під час проведення Саміту підписано тристоронню Угоду про співробітництво у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності між Донецькою облдержадміністрацією, Донецькою обласною радою та Державним агентством України з інвестицій та розвитку та Угоду про співробітництво між Донецькою облдержадміністрацією та ТОВ «Інвестиційна компанія Зовнішекономбанк».

Також у 2010 році експозиція Донецької області традиційно взяла участь в роботі ХІ Міжнародного форуму та виставки «Високі технології ХХІ століття» у м. Москва, РФ. За результатами Конкурсу «Високі технології - основа модернізації економіки та розвитку промисловості», що проводився Урядом Москви в рамках Форуму, проект Донецького національного технічного університету «Установки УМБ-130 и УМБ-130М для буріння свердловин при дослідженнях на шельфі» нагороджений Почесним Срібним знаком Форуму, а розробку Інституту фізико-органічної хімії й вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка «Методи доопераційного визначення хімічного складу ниркових каменів і їх розчинення безпосередньо в нирках» відзначено Медаллю Форуму.

З метою підтримки науково орієнтованої молоді, залучення її до вирішення актуальних завдань сучасної науки, збереження та розвитку наукового потенціалу регіону у 2009 році за ініціативи управління інноваційної політики створено Донецьку обласну раду молодих учених (ДОРМУ). До складу ради увійшли представники провідних наукових установ та вищих навчальних закладів області. У червні поточного року проведено І Молодіжний науковий форум, у вересні - Конкурс інноваційних проектів молодих науковців. На сьогодні опрацьовується питання щодо надання грантів Донецької обласної ради молодим науковцям.

Наукові установи та вищі навчальні заклади Донецької області активно співпрацюють із суб’єктами науково-господарської діяльності Російської Федерації, Білорусі, Латвії, Німеччини, Великої Британії, Болгарії, Швеції, Греції та інших країн близького та далекого зарубіжжя. Наприклад, в рамках реалізації Угод про співробітництво з суб’єктами Російської Федерації Донбаська національна академія будівництва і архітектури співпрацює з відділенням будівельних наук Російської академії архітектури та будівельних наук (м. Москва). В рамках договору проводиться спільна науково-дослідна робота в галузі дослідження процесів деформування та руйнування бетонів, співробітництво в галузі вдосконалення методів розрахунку складно-напружених залізобетонних конструкцій будівель та споруд. Інститутом фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України спільно із Московською державною академією ветеринарної медицини та біотехнології ім. К.І. Скрябіна проводяться дослідження в галузі фізико-органічної хімії полімерів та біологічно активних сполук. Спільно з Інститутом радіотехніки та електроніки ім. В.О. Котельникова РАН (м. Москва) Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна НАН України розробляється спільний науковий проект ДФФД МОН України та Російського фонду фундаментальних досліджень «Нові мікрохвильові та оптичні магнітоелектричні ефекти у феритах, композитних наноструктурах і фотонних кристалах». З Інститутом металургії і матеріалознавства ім. О.О. Байкова РАН (м. Москва) здійснюється спільний науковий проект ДФФД МОН України та Російського фонду фундаментальних досліджень «Структурний стан і механічна поведінка наноструктурних металів та сплавів».

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект Під інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...

Вольногорске скло
Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скл ...

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.