Меню сайту

Розвиток інноваційної діяльності в Донецькій області

• молодих учених області;

• нормативно-правових актів у сфері інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності.

На базі Донецького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій регулярно (раз у два місяці) проводяться семінари з питань інноваційної діяльності та захисту прав інтелектуальної власності.

З метою розповсюдження інформації про науково-технічні здобутки регіону у 2008 році створено інтернет-портал «Інноваційний потенціал Донецької області», де постійно оновлюються аналітичні матеріали, законодавча база, опис об’єктів інноваційної інфраструктури регіону, база даних наукових установ, інноваційних розробок та ін. Також у 2010 році створено презентаційний фільм «Наука Донбасу».

Задля позиціонування Донецької області як регіону з інноваційною моделлю розвитку, активізації науково-технічної та інноваційної діяльності, залучення інвестицій для реалізації перспективних інноваційних проектів і вирішення на цій основі соціальних проблем в області реалізується регіональна Програма «2010 - рік інновацій».

В її рамках протягом поточного року відбувся ряд заходів відкритого характеру, а саме: Стратегічна сесія «Інноваційна стратегія розвитку Донецького регіону», круглий стіл «Створення регіонального бренду «Донецьк - ділова столиця України», міжнародні форуми і конференції «Інновації в медицині: від керування до технологій», «Інновації в машинобудуванні», «Інноваційна модель екологічної системи промислового регіону», «Метан на ринку», «Інновації в гірничо-видобувній промисловості», «Інноваційні аспекти розвитку агропромислового комплексу», «Особиста безпека людини 2010», Національний форум «Реструктуризація бізнесу».

Головним заходом Програми «2010 - рік інновацій» стало проведення

ІІІ Міжнародного інвестиційного саміту DID «Державно-приватне партнерство в контексті нової економічної політики України». На Саміті започатковано публічне обговорення питання «Державно-приватне партнерство» як одного з інструментів залучення інвестицій в реалізацію конкретних проектів, у т.ч. інфраструктурних, заснованих на співробітництві держави та бізнесу.

Під час проведення Саміту підписано тристоронню Угоду про співробітництво у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності між Донецькою облдержадміністрацією, Донецькою обласною радою та Державним агентством України з інвестицій та розвитку та Угоду про співробітництво між Донецькою облдержадміністрацією та ТОВ «Інвестиційна компанія Зовнішекономбанк».

Також у 2010 році експозиція Донецької області традиційно взяла участь в роботі ХІ Міжнародного форуму та виставки «Високі технології ХХІ століття» у м. Москва, РФ. За результатами Конкурсу «Високі технології - основа модернізації економіки та розвитку промисловості», що проводився Урядом Москви в рамках Форуму, проект Донецького національного технічного університету «Установки УМБ-130 и УМБ-130М для буріння свердловин при дослідженнях на шельфі» нагороджений Почесним Срібним знаком Форуму, а розробку Інституту фізико-органічної хімії й вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка «Методи доопераційного визначення хімічного складу ниркових каменів і їх розчинення безпосередньо в нирках» відзначено Медаллю Форуму.

З метою підтримки науково орієнтованої молоді, залучення її до вирішення актуальних завдань сучасної науки, збереження та розвитку наукового потенціалу регіону у 2009 році за ініціативи управління інноваційної політики створено Донецьку обласну раду молодих учених (ДОРМУ). До складу ради увійшли представники провідних наукових установ та вищих навчальних закладів області. У червні поточного року проведено І Молодіжний науковий форум, у вересні - Конкурс інноваційних проектів молодих науковців. На сьогодні опрацьовується питання щодо надання грантів Донецької обласної ради молодим науковцям.

Наукові установи та вищі навчальні заклади Донецької області активно співпрацюють із суб’єктами науково-господарської діяльності Російської Федерації, Білорусі, Латвії, Німеччини, Великої Британії, Болгарії, Швеції, Греції та інших країн близького та далекого зарубіжжя. Наприклад, в рамках реалізації Угод про співробітництво з суб’єктами Російської Федерації Донбаська національна академія будівництва і архітектури співпрацює з відділенням будівельних наук Російської академії архітектури та будівельних наук (м. Москва). В рамках договору проводиться спільна науково-дослідна робота в галузі дослідження процесів деформування та руйнування бетонів, співробітництво в галузі вдосконалення методів розрахунку складно-напружених залізобетонних конструкцій будівель та споруд. Інститутом фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України спільно із Московською державною академією ветеринарної медицини та біотехнології ім. К.І. Скрябіна проводяться дослідження в галузі фізико-органічної хімії полімерів та біологічно активних сполук. Спільно з Інститутом радіотехніки та електроніки ім. В.О. Котельникова РАН (м. Москва) Донецьким фізико-технічним інститутом ім. О.О. Галкіна НАН України розробляється спільний науковий проект ДФФД МОН України та Російського фонду фундаментальних досліджень «Нові мікрохвильові та оптичні магнітоелектричні ефекти у феритах, композитних наноструктурах і фотонних кристалах». З Інститутом металургії і матеріалознавства ім. О.О. Байкова РАН (м. Москва) здійснюється спільний науковий проект ДФФД МОН України та Російського фонду фундаментальних досліджень «Структурний стан і механічна поведінка наноструктурних металів та сплавів».

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Виникнення та функціонування капіталістичної власності
Розглядаючи власність як економічну категорію, ми виходимо з того, що вона є економічною основою виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ, становлення і розвитку пе ...

Інвестиції, їх види, фактори й вплив на економіку
Дослідження проблеми інвестування економіки завжди знаходилось у центрі уваги економічної думки. Це обумовлено тим, що інвестиції торкаються найглибших основ господарської діяльності, в ...

Аналіз динаміки матеріальних витрат та структура собівартості продукції в ПП Вебр
Формування ринкової економіки обумовлює розвиток аналізу на рівні окремих підприємств і їх внутрішніх структурних підрозділів, оскільки ці ланки (при будь-якій формі власності) складають ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.