Меню сайту

Маркетингова діяльність підприємства

(

Додаток № 1)

Маркетинг

- це комплексна система організації виробництва і збуту продукції, побудована на основі попереднього дослідження потреб покупців. Іншими словами, це соціальний процес, завдяки якому прогнозується, поширюється та задовольняється попит на товари та послуги шляхом розробки, їх просування та реалізації.

Сьогодні маркетинг розглядається перш за все як система управління виробництвом та реалізацією товару, що зорієнтована на ринок. Це значить, що в основі прийнятих рішень і їх оцінки лежить інформація про ринок де безпосередньо реалізується товар.

Товарна політика займає одне з ключових місць в системі маркетингової діяльності і вивчає методи по підвищенню конкурентоспроможності продукції, яку виготовляє підприємство, насамперед її якісних характеристик, які відповідають вимогам кінцевих споживачів; створенню нових товарів, оптимізації їх асортименту; розробці стратегії упаковки та товарних марок; подовження життєвого циклу товарів.

Споживчі оцінки мають стратегічне значення на всіх етапах розробки та удосконалення товару: від створення концепції нового товару та перевірки цього замислу до його позиціювання, конструювання, виробництва, встановлення рівня ціни, рекламування, збуту, фінансування та технічного обслуговування. Тому товарна політика включає в себе проведення систематичних досліджень на всіх перелічених етапах, при цьому об’єктом дослідження являється не сам товар, а споживач з його вимогами по відношенню до даного товару, його відповідні реакції на різноманітні маркетингові заходи на кожному етапі просування товару від виробника до споживача.

Підприємство або фірма, які здійснюють товарну політику, повинні виробляти такі товари, які в найбільшій мірі можуть задовольнити споживача і яким він надасть перевагу в порівнянні з усіма іншими аналогічними товарами, тобто товари, які стануть пріоритетними при виборі споживачем продукції на ринку і будуть мати високу конкурентоспроможність та високу якість.

Важливі функції при визначенні товарної політики виконує упаковка, так як вона полегшує транспортування виготовленої продукції, її зберігання та використання як для споживача, так і для каналів збуту. Крім того упаковка має суттєве комунікаційне, рекламне та стимулююче збут значення. Зміна тільки однієї упаковки може в значній мірі збільшити об’єм продажу конкретного товару.

Важливе завдання при оптимізації товарних груп та стратегічних зон вирішує асортиментна політика, яка з одного боку, забезпечує економію за рахунок внутрішнього зв’язку та можливості використання загальної системи збуту, науково-технічної бази та іншого, а з іншого боку, захищаючи за рахунок значної диверсифікації товарних позицій від можливих різких та негативних кон’юнктурних змін умов ринкового розвитку.

Отже, товарна політика займає основне місце в системі комплексу заходів маркетингового впливу на ринок, оскільки саме товар, його якість, асортимент, особливості життєвого циклу, упаковка та товарна марка насамперед визначають конкурентні позиції підприємства та успіх його діяльності в ринкових умовах.

Найбільш достойним і головним конкурентом ВАТ "Бердичівський пивзавод” є пиво безалкогольне об’єднання ЗАТ "Оболонь”, яке по праву є вітчизняним лідером у виробництві пива та слабоалкогольних напоїв, одним з найбільших виробників безалкогольних напоїв та мінеральних вод.

Пиво "Оболонь" конкурує з бердичівським в питанні терміну зберігання, так бердичівське зберігається 7-9 діб, а "Оболонь" - біля місяця; в питанні упакування (ПЕТ-пляшки, жерстяна тара, скляні пляшки місткістю 0,33 л). На кращому рівні в ЗАТ "Оболонь" організовано рекламу, сервісне обслуговування, але ціни на пиво "Оболонь" в 1,5 - 2 рази вищі ніж на бердичівське пиво.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Управління якістю продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення потреб суспільства з найме ...

Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини, частину Західного ...

Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.