Меню сайту

Оцінювання ефективності інноваційних нововведень

По-третє, на кінцевій стадії процесу порівняння і вибору мають розглядатися лише соціально і екологічно допустимі (і в цьому розумінні ефективні) варіанти об'єктів технічних новин чи нововведень; найкращий з них визначається за економічним критерієм [17].

Такий принципово новий підхід до визначення ефективності технічних новин і нововведень дає змогу врахувати всі особливості нової техніки, їх позитивні й негативні сторони, вплив на соціальні умови праці й навколишнє середовище. Це дає можливість поставити соціальні проблеми працівників, що працюють на будь-якому виробництві, на чільне місце.

Хоча частка технічних нововведень у загальних обсягах реалізації науково-технічних нововведень є значною, не менш важливими є й організаційні нововведення. Вони не вимагають великих витрат, але можуть мати ефективність на рівні з науково-технічними нововведеннями.

З огляду на особливості оцінювання ефективності всю сукупність нових організаційних рішень можна умовно поділити на дві групи.

1) організаційні нововведення, які потребують додаткових одночасних витрат (капітальних вкладень).

2) нововведення, що не потребують додаткових витрат (інвестицій) [10].

Визначення й оцінювання економічної ефективності організаційних нововведень першої групи (наприклад, організація нових спеціалізованих або комбінованих виробництв, концентрація виробництва на діючому підприємстві, викликана необхідністю розширення, реконструкції або технічного переозброєння) здійснюється в такій самій формі, як нових технічних рішень.

Економічну ефективність безвтратних нових організаційних рішень визначають на основі обчислення економії поточних витрат. У кожному конкретному випадку потрібно точно визначити коло показників для оцінювання ефективності тієї чи іншої групи безвтратних організаційних рішень.

Важливою особливістю оцінювання ефективності організаційних нововведень має бути методика визначення соціального ефекту від реалізації конкретного нововведення.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Вплив діяльності ТНК на конкурентоспроможність економіки України
Міжнародні корпорації останньої чверті XX ст. - початку ХХІ ст. є найважливішим елементом розвитку світової економіки і міжнародного бізнесу. Їх бурхливий розвиток відображає загострення між ...

Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу
Поділ сукупностей на групи, однорідні в тому чи іншому розумінні, пов'язаний з такими діями, як систематизація, типологія, класифікація, групування. Традиційно зазначений поділ виконують ...

Заходи по удосконаленню організації підготовки виробництва на підприємстві
Прибуток є спонукальним мотивом і джерелом діяльності підприємства. Підприємство приводить у рух усі виробничі фактори - капітал, працю, природні ресурси - для створення продукту, його н ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.