Проблеми соціальної політики в умовах економіки соціальної орієнтації.
3. Менших успіхів Германія домоглася в інших галузях: ціни росли скоріше, ніж у більшості інших країн, ВВП збільшувався повільніше, ніж у ряді країн Західної Європи, продуктивність праці майже не росла. Падіння темпів зростання продуктивності праці - міжнародне явище, викликана , зокрема, поширенням сектора послуг, що менш здатний до раціоналізації. Деякою мірою несприятливий розвиток у Германії порозумівається великим державним сектором, що, по визначенні, не дає зростання продуктивності. Таким чином, інфляція і відносно скромний економічний зріст є певною ціною, сплаченою за повну зайнятість і політику рівності.
Найбільш слабким місцем моделі виявилася складність сполучення повної зайнятості і стабільності цін. Але до 80-х років ці труднощі не виявлялися у вигляді серйозної загрози моделі в цілому. Причини лежать в області політики. Уряд розумів необхідність більш сильної податкової політики, але не знайшло підтримки цьому.
Таким чином, германська модель виявилася під загрозою. Збереження в майбутньому двох основних цілей германської моделі - повної зайнятості і рівності -очевидно , зажадає нових методів, що повинні відповідати умовам. Лише час покаже, чи збережуться специфічні риси германської моделі - низьке безробіття, політика солідарності в області зарплатні, централізовані переговори по зарплатні , виключно великий державний сектор і відповідно важкий податковий тягар, або ж модель відповідала лише особливим умовам повоєнного періоду.
Подібні статті по економіці
Діагностика відновлення основних фондів підприємства
Одне
з чинних місць в управлінні матеріальними ресурсами займає процес відтворення
та вдосконалення основних фондів. Мета даної роботи розглянути форми
відтворення та вдосконалення осно ...
Управління основними засобами підприємства
Проблема підвищення ефективності
використання основних фондів і виробничих потужностей - одна з найважливіших у
господарській діяльності підприємства. При вивченні значення кожного елеме ...
Аналіз товарних запасів в магазині
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується
динамічною зміною економічної ситуації, зростаючою невизначеністю розвитку
складових господарської системи. Сьогодні мало не всі ...