Фінансові розрахунки з постачальниками, посередниками та кінцевими споживачами
Джерелами інформації для поведінки аудиту розрахунків постачальниками, покупцями з замовниками, дебіторами і кредиторам є:
регістр синтетичного обліку, і звітність (баланс (ф. № 1), головна книга).
регістри синтетичного і аналітичного обліку розрахунків.
Первинні документи з обліку розрахунків (накладні, рахунків-фактури, договору ЄС і ін.).
Ці основні питання аудитор повинен вивчити, обрати оцінку, висловити судження в аудиторському ув'язненні й зробити пропозиції щодо виявленими порушення і відступів від встановлених правил обліку.
Для цілей перевірки структура внутрішнього контролю то, можливо подразделена на контрольну середу, систему бухгалтерського обліку, і процедури контролю. У результаті проведення комплексної оцінки коштів внутрішнього контролю отримують аудиторські докази. Одержання аудиторських доказів регулюється правилом (стандартом) №5 «Аудиторские докази».
Контрольна середовище включає філософію менеджменту і стиль роботи, організаційну структуру організації, діяльність вищого керівництва, внутрішній аудит, розподіл повноважень і персональної відповідальності, управлінські методи контролю виконання операцій, дуже обурює, різноманітні чинники, впливають ззовні на практичну діяльність (наприклад, перевірки зовнішніми контролюючими структурами). Відзначено, що підвищену увагу керівництво до організації внутрішнього контролю є вирішальний чинник його ефективності, оскільки фактично визначає ставлення всіх співробітників контролю і це створює сприятливі умови до роботи служби внутрішнього аудиту.
Найважливішою характеристикою контрольної середовища є така поділ обов'язків і відповідальності гілок, у якому неможливо суміщення функцій, що дозволяє співробітнику приховати помилку чи спотворити інформацію. Що стосується аудиту договірних зобов'язань з постачання та операцій із реалізації продукції це, вони повинні бути чітко розмежовані:
роботу з покупцем, укладати договори, вивчення перспектив подальшого співробітництва;
відвантаження товарів хороших і виконання договірних зобов'язань;
свій відбиток у обліку операцій із реалізації;
контролю над станом заборгованості.
Система бухгалтерського обліку включає правил і принципи ведення бухгалтерського обліку, і ведення дисконтних регістрів, встановлених для ідентифікації, збору, аналізу, класифікації, відображення в обліку і звітності скоєних операцій.
Процедури контролю - це спеціальні перевірки, проведені персоналом, створені задля запобігання, виявлення та виправлення помилок, і спотворень інформацією системі бухгалтерського обліку. Вони припускають наявність ефективних процедур санкціонування, документування, фактичний контролю над отгрузками і оплатами і здійснення незалежних перевірок.
Оцінка системи внутрішнього контролю передбачає два етапу:
загальне ознайомлення з системою внутрішнього контролю;
оцінку надійності системи внутрішнього контролю.
У першому етапі аудитор повинен мати загального уявлення підходи керівництво до організації внутрішнього контролю розрахункових операцій із постачальниками і покупцями. До того ж організаційну структуру внутрішнього контролю, наявності і характері внутрішніх зв'язків і механізм виконання рішень керівництва лише на рівні виконавців, методах розподілу і персональної відповідальності, процедурах внутрішнього контролю, доступі до документації, функціях внутрішніх аудиторів, можливих видах помилок. Отриману інформацію про систему внутрішнього контролю доцільно документувати як блок - схеми, що містить інформацію про розмежування обов'язків, санкціонуванні операцій, процедурах обліку й контролю. Документирование системи внутрішнього контролю дозволяє аудитору попередньо встановити сильні й слабкі боку контролю, що є важливою задля її подальшого дослідження.
Подібні статті по економіці
Визначення економічної ефективності використання нового екскаватора
Науково-технічний прогрес (НТП) - це процес розвитку і
удосконалення засобів і предметів праці, технологій і форм організації
виробництва на основі досягнень науки і техніки.
Здійснен ...
Ефективність використання оборотних коштів підприємства і шляхи її підвищення
кошти управління
Господарсько-підприємницька
діяльність неможлива без оборотних коштів. У процесі управління підприємством
дуже важливо правильно визначити потребу в оборотних коштах. Вел ...
Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація
теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового
підприємства та його виробничих підрозділів.
Завданням курсово ...