Меню сайту

Аналіз фінансового стану підприємства

Негативним явищем в виробничо-господарській діяльності підприємства ТОВ «Гіпрон» за період 2009-2011 рр. є зниження показників прибутковості підприємства в порівняні із попереднім періодом. Так, показник рентабельності продукції знижується на 3,7%, відповідно із 3,94% до рівня 0,24%. Це зниження обумовлено зниженням прибутковості діяльності підприємства, переважно за рахунок зниження обсягів виробництва і зростання собівартості продукції підприємства [27].

Аналогічно знижується рентабельність продажу продукції за рахунок зниження ефективності збутової діяльності підприємства ТОВ «Гіпрон» за період 2009-2011 рр. із рівня 3,25 до 0,19 пункти. Ефективність реалізації знижується через неефективну збутову політику працівників відділу продаж та логістики.

Знижується рентабельність власного капіталу підприємства, що пов’язано із зниженням ефективності його використання і зниженням рівня власного капіталу підприємства у порівнянні із залученим.

Рентабельність власного капіталу знижується із 77,10% до рівня 21,35%, що на 55,75% менше ніж у попередньому періоді.

В аналізованому періоді відбувається зниження загальної вартості активів підприємства ТОВ «Гіпрон» із 1485,5 тис. грн. до рівня 1739 тис. грн. та знижується чистий прибуток підприємства із 298 тис. грн. до рівня 19 тис. грн., що відповідно вплинуло на зниження загальної рентабельності активів підприємства із 20,06% до рівня 1,09%.

Завершуючи розгляд показників рентабельності (прибутковості) підприємства ТОВ «Гіпрон» слід відмітити, що розподіл прибутків підприємства в звітному періоді не передбачає виплатів дивідендів, оскільки підприємство не є корпоративними і не здійснює емісії акцій, поряд із цим додаткових виплат власникам пайових прав у звітному році не передбачалося, тому показник рентабельності корпоративних прав складає 0 за весь аналізований період [27].

Узагальнюючи результати аналізу фінансового стану підприємства ТОВ «Гіпрон» слід відзначити що загалом, протягом звітного періоду, відбулось погіршення фінансового стану, зокрема ліквідності і платоспроможності підприємства. Проте, якщо така динаміка викликана тим, що в поточному періоді підприємство спрямувало кошти на повне погашення заборгованості за довгостроковими кредитами і за рахунок зазначених виплат, спостерігається тимчасове скорочення оборотних коштів і зростання поточної заборгованості, динаміка яких не буде погіршуватись в наступних періодах, а навпаки - буде покращуватись, то ефективність діяльності підприємства ТОВ «Гіпрон» збільшиться, внаслідок відсутності необхідності відволікання коштів на погашення довгострокових кредитів та відсотків за ними. Якщо ж негативна динаміка збережеться в наступних періодах, то підприємству слід буде реструктуризовувати свої зобов’язання шляхом скорочення поточних і збільшення довгострокових [27]. Таким чином покращиться платоспроможність та збільшиться обсяг власного оборотного капіталу підприємства ТОВ «Гіпрон» у перспективному періоді.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація багато в чом ...

Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Економічна криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня). Проте навіть в такий скла ...

Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує глибоких і структурних зрушень. В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до основної ланки всієї економіки п ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.