Основні фонди енергетичних підприємств
Специфічність коефіцієнта екстенсивного навантаження в енергетиці визначається тим, що енергетичне виробництво є безперервним. Тривалість роботи технічно найбільш зроблених і економічних установок протягом року досить висока. У принципі ці установки зупиняються тільки на час ремонтів. Однак, можливі також короткочасні зупинки устаткування по режимних умовах, зокрема, у години нічного спаду навантаження, або в дні зниженого навантаження - у вихідні і святкові.
Коефіцієнт інтенсивного завантаження енергетичного агрегату може бути розрахований виходячи з фактичної і номінальної потужності енергетичного агрегату аналогічно формулі (2.23). При цьому для виробництва електричної енергії продуктивність визначається в кВт, а для виробництва теплової енергії - у ГДж/годину.
Коефіцієнт інтегрального завантаження характеризує відношення зробленої кількості електроенергії за визначений час до максимально можливої кількості
Для характеристики використання виробничої потужності електростанцій широко застосовується показник числа годин використання встановленої потужності - суми паспортних потужностей установлених енергетичних агрегатів
де - фактично зроблена кількість електроенергії за визначений період часу (звичайно за рік);
- установлена потужність устаткування електростанції.
Для енергосистем в цілому визначається особливостями режиму споживання електроенергії (структурою споживачів) і величиною резерву потужності. Так, якщо для всіх електростанцій цей показник, що знаходиться на рівні 5000 годин, прийняти за одиницю, то для електростанцій загального користування він збільшується на 5 - 6%. Якщо ж за одиницю взяти число годин використання встановленої потужності електростанцій загального користування, то для теплових електростанцій показник числа годин використання встановленої потужності буде знаходиться на рівні 1,08 - 1,1, а для гідроелектростанцій - на рівні 0,7 - 0,8.
Подібні статті по економіці
Аналiз iнвестицiйної дiяльностi в умовах ринкової економiки
Успішне
проведення ринкових реформ в Україні неможливо без ефективної
структурно-інвестиційної політики перетворення економіки з метою створення
сприятливого інвестиційного клім ...
Багатомірна класифікація нового об’єкта методами дискримінаційного аналізу
Поділ сукупностей на групи, однорідні в тому чи іншому розумінні,
пов'язаний з такими діями, як систематизація, типологія, класифікація,
групування. Традиційно зазначений поділ виконують ...
Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі
товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються,
головним чином, продукти харчування. Є й реч ...