Меню сайту

Сучасний стан вугільної промисловості в Україні

Серед числа галузей є та, котра демонструє стійкість до кризових явищ і здатна забезпечити надійний фундамент для енергобезпеки нашої держави - це вугільна промисловість, потенціал якої на сьогоднішній день складає 117 мільярдів тонн. Саме тому ми повинні визнати необхідність її системного реформування задля забезпечення подальшого розвитку.

У добувній промисловості випуск продукції порівняно з січнем-лютим 2011 року зріс на 3,4%, у т.ч. у добуванні кам’яного вугілля - на 4,6%, металевих руд - на 3,6%, вуглеводнів - на 1,7%. Дані про видобуток (випуск) основних видів продукції добувної промисловості наведено в таблиці 2.2.1. Основний видобуток вугілля енергетичних марок ведеться в Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях. На частку Луганської області припадає 43% загального обсягу [16].

Розглянемо об’єм видобутку вугільної промисловості України за січень-лютий 2012 року та у відношенні до 2011 року у таблиці 2.2.1 у розрізі видів продуктів.

Таблиця 2.2.1

Обсяг видобутку вугільної промисловості за 2011-2012 роки

Вид продукту

Вироблено за

Лютий 2012р.у % до

Січень - лютий 2012 у % до січня-лютого 2011 року

Січень-лютий 2012 року

Лютий 2012 року

Січня 2012 року

Лютого 2012 року

Вугілля готове, млн.т

10,1

5,0

96,4

106,3

104,6

Брикети і напівбрикети торф’яні агломеровані, тис.т

33,0

21,0

175,0

147,9

110,7

У січні-лютому 2012 року порівняно з відповідним періодом попереднього року випуск (видобуток) готового вугілля збільшився на 442 тис.тонн, брикетів і напівбрикетів торф’яних агломерованих - на 3,2 тис.тонн.

Видобутком енергетичного вугілля в області займаються понад 60 компаній. Близько 13% загального обсягу виробленого енергетичного вугілля в області (6% виробництва по Україні) припадає на частку ОП «Шахта Червоний партизан» ДП «Свердловантрацит».

На другому місці - ОП «Шахта Довжанська-Капітальна» ДП «Свердловантрацит», частка виробництва якої склала близько 13% обсягу виробництва по Луганській області (6% виробництва по Україні). Донецька область посідає друге місце з часткою 27%. В розглянутому періоді видобутком енергетичного вугілля займалося 58 компаній.

Серед лідерів видобутку ВАТ «Шахта Комсомолець Донбасу» - 25% (7% по Україні). Частка виробництва Дніпропетровської області склала 23% загального обсягу виробництва. Серед 10 виробників найбільші обсяги були у структурного підрозділу ВАТ «Павлоградвугілля» шахти ім. Героїв космосу - 16% в Дніпропетровської області (4% по Україні). На Львівську і Волинську області припадає 7% загального обсягу [20].

Рис 2.2.1

На міжгалузевому ринку працює, зокрема, досить проста схема: вугільна промисловість (вугілля, за зниженою ціною) - металургійна промисловість (експорт металу), електроенергетика - машинобудування (обладнання та устаткування, за завищеною ціною) - вугільна промисловість.

Динаміка виробництва вугільної продукції дозволяє виявити тенденцію щодо впливу на управління економікою, спланувати обсяг доходів, споживання, експорту та імпорту, сформувати політику управління вугільною промисловістю для її розвитку та збереження вугільних ресурсів, а також раціонального їх використання. На макрорівні реалізація вугілля сприяє формуванню значної частки ВВП, що сприяє економічному росту економіки.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Ефективність використання матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ Гіпрон
В сучасних умовах господарювання економіка України потребує глибоких і структурних зрушень. В цих умовах центр економічної діяльності переміщується до основної ланки всієї економіки п ...

Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація багато в чом ...

Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
Ринок цінних паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби цього ринку свідчить то ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.