Меню сайту

Аналіз фінансового стану підприємства

Коефіцієнт абсолютної ліквідності. Значення цього коефіцієнта не повинне опускатися нижче 0,2. У нашому випадку коефіцієнт абсолютної ліквідності склав за 9 місяців 2010 0,04. Звідси випливає наступне: здатність підприємства погашати поточні (короткострокові) зобов'язання за рахунок грошових коштів значно знизилася у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року (за 9 місяців 2009 року значення показника склало 0,24, що є у межах норми). Показник у 2010 році невеликий, тому що обсяг коштів підприємства невеликий і цілком відсутні короткострокові фінансові інвестиції, у той час як сума поточних зобов'язань підприємства значна.

Коефіцієнт критичної ліквідності (фінансового покриття). Цей коефіцієнт відбиває можливості погашення короткострокових зобов'язань у перспективі за умови, що будуть здійснюватися своєчасні розрахунки з дебіторами. Це платоспроможність на період тривалості обороту дебіторської заборгованості. Оптимальна величина цього коефіцієнта складає 0,7-0,8. Коефіцієнт критичної ліквідності за 9 місяців 2009 та 2010 років нижче оптимального значення, це говорить про невисоку платоспроможність, або її відсутність підприємства на період тривалості обороту дебіторської заборгованості. Короткострокові зобов'язання підприємства перевищують суму грошових коштів підприємства, короткострокових фінансових вкладень, дебіторської заборгованості й інших оборотних активів підприємства.

Коефіцієнт поточної ліквідності (загального покриття): Коефіцієнт поточної (загальної) ліквідності відображує, чи досить у підприємства засобів, які можуть бути використані їм для погашення короткострокових зобов'язань протягом майбутнього року.

Відповідно до стандартів вважається, що цей коефіцієнт повинний знаходитися в межах між 2 і 2,5, що дозволяє оборотним засобам, що знаходиться в підприємства, погасити борги по короткострокових зобов'язаннях. Крім того, особлива увага при аналізі цього коефіцієнта звертається на його динаміку. За 9 місяців 2010 року коефіцієнт загального покриття наближається до оптимального, що характеризує зростання платоспроможності підприємства на період тривалості обороту оборотних коштів. Однак це досягається, в основному, не за рахунок коштів і їхніх еквівалентів, а за рахунок запасів підприємства і дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги.

Коефіцієнти ліквідності доповнюються розрахунком коефіцієнта співвідношення дебіторської і кредиторської заборгованості, який розраховується як відношення кредиторської заборгованості до дебіторської заборгованості.

Значення коефіцієнта повинно бути менше 1,0.

Значення коефіцієнту співвідношення дебіторської і кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги за 9 місяців 2010 року складає 0,13, що менше ніж за аналогічний період 2009 року на 0,06 пунктів.(За 9 місяців 2009 року - 0,19).

Значне перевищення обсягу кредиторської заборгованості над дебіторською свідчить про проблеми при реалізації продукції і розрахунках з постачальниками.

Прибутковість суб'єкта характеризується абсолютними і відносними показниками. Абсолютним показником служить сума прибутку, одержана підприємством, відносним - рівень рентабельності.

Для розрахунків цих показників ми будемо використовувати звіт підприємства про фінансові результати за 9 місяців 2009 та 2010 рр. (таблиці 2.3.4 та 2.3.3 додатку Б відповідно ). Протягом 9 місяців 2010 року КП "Фармація" одержало чистого доходу від реалізації продукції на суму 43574,0 тис. грн. Собівартість реалізованої продукції склала 35638,0 тис. грн. При цьому отримано валового прибутку на суму 7936,0 тис. грн. Інші операційні доходи в 9місяців 2010 році склали 111,0 тис. грн. Адміністративні витрати склали 2241,0 тис. грн, витрати на збут - 6692,0 тис. грн., інші операційні витрати склали 49,0 тис. грн. При цьому підприємство понесло збитки від операційної діяльності на суму 935,0 тис. грн.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Ефективність технічного переоснащення підприємств легкої промисловості
План науково-технічного розвитку передбачає систему взаємопов’язаних заходів по підвищенню техніко-економічного рівню виробництва на підставі впровадження самої передової й високоефекти ...

Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ. Економічний аналіз означає виділення окремих показників ...

Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий Практика господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.