Меню сайту

Зайнятість і ринок праці Тернопільського регіону, аналіз стану і тенденції ризику

За інформацією Держкомстату, зазвичай найвища середня зарплата у мешканців Києва - 3 тисячі 224 гривні, Донецької області - 2204 і Дніпропетровської - 2033. Найменше заробляють, окрім Тернопільської, мешканці Волинської області - 2123 і в Чернігівській - 2245 гривень. Через таку ситуацію, багато людей досі змушені їздити за кордон на заробітки.

Згідно з підрахунками обласної статистики, в нашій області найбільше заробляють мешканці Тернополя - в середньому 2367 гривні.

За видами економічної діяльності найвища заробітна плата на Тернопільщині у жовтні була у адміністрації і керівників-5481, а найнижча - у працівників які займаються творчістю.

Позитивні зрушення в економіці району призвели до стабілізації ринку праці. Чисельність зайнятого населення в районі з осіб працездатного віку в останні роки склала 15,4 тис. осіб.

Одним з негативних аспектів формування ринку праці є зростання масштабів тіньового сектора економіки. Значного поширення набули комерційний туризм та робота за кордоном, що має специфічний вплив на формування ринку праці.

В цілому ж, стабілізація макроекономічних показників, нарощення обсягів виробництва товарів (робіт, послуг) у попередніх роках позитивно вплинули на роботу служби зайнятості.

За 12 місяців 2011 року Тернопільським міськрайонним центром зайнятості:

працевлаштовано 642 незайнятих громадян (у 2010 року - 529 чол.);

у громадських роботах взяли участь 254 чол. (190 чол.);

з початку 2011 року 137 безробітних проходило професійне навчання та підвищення кваліфікації (у 2010 році - 101 чол.);

працевлаштовано з наданням роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних - 38 осіб;

з початку 2011 року виплачено одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності безробітними - 14 чол.;

працевлаштовано на постійне місце роботи після закінчення навчання та підвищення кваліфікації - 80 осіб.

Відсоток виконання завдання Програми зайнятості на 2011 рік з працевлаштування становить 87,9%, з організації громадських робіт - 115,5%, з направлення на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації - 152,2%, профорієнтаційними послугами охоплено 69,3% незайнятих громадян.

Відповідно до «Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою - суб’єктом підприємницької діяльності» за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року зареєстровано 813 договорів. Станом на 01 січня 2011 року у 603 фізичних осіб-підприємців працювала за трудовими угодами 1860 осіб, що на 115 чол. більше ніж на відповідну дату минулого року (1745 чол.). За даними статистичної звітності поданої роботодавцями, за січень-грудень 2011 року створено 972 нових робочих місця.

Середня тривалість зареєстрованого безробіття зменшилася з 6,6 місяців у 2010 році до 5,7 - у 2011 році. Середньомісячна допомога по безробіттю зросла з початку року на 0,6% і складає на 1 жовтня 765,9 грн.

Послугами служби зайнятості користується більшість безробітних. Цьому сприяє вдосконалення роботи служби зайнятості у відповідності з Єдиною технологією обслуговування незайнятого населення та впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Служба зайнятості України» на платформі. (NET), розширення можливостей пошуку роботи через Internet, телефонний операторський центр Державної служби зайнятості.

Під впливом вищезгаданих факторів майже не зменшилися обсяги зареєстрованого безробіття: за станом на 1 січня 2012 року на обліку в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості перебувало 331 незайнятих громадян, що на 50 чол. або 13,0% менше, ніж на відповідну дату минулого року (381 чол.).

Поряд з тим, існує ряд факторів, які негативно чи специфічно впливають на формування ринку праці. Серед них:

тіньова зайнятість. Протягом 2011 року службою зайнятості зареєстровано 813 трудових угод між найманими працівниками та фізичними особами. Проте, значна частина працюючих громадян, господарюючих суб’єктів та підприємців продовжує уникати реєстрації трудових відносин; - значне перевиробництво спеціалістів з окремих профілів, у тому числі й тих, які готуються за державним замовленням. В результаті виникла невідповідність професійно-кваліфікаційної структури пропозиції та попиту на місцевих ринках праці, ускладнена низькою трудовою мобільністю населення. Невирішеною залишається проблема прогнозу потреби ринків праці у спеціалістах. При цьому починає проявлятися дефіцит кваліфікованих працівників за робітничими професіями;

недостатня мотивація до праці: низький рівень середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Американський неолібералізм. Монетаризм
Монополізація економіки, виникнення державно-монополістичної форми власності, усесвітня економічна криза 20 - 30-х рр. Поставили під сумнів основні постулати ортодоксального неокласицизму. ...

Аналіз виробництва та реалізації продукції
В сучасних умовах ринку і конкуренції значно зростає актуальність та необхідність проведення аналізу виробництва та реалізації продукції. Це пояснюється тим, що зі зміною кон'юктури рин ...

Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення
Тема магістерської роботи: Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення Актуальність теми: Перехід до ринкової економіки потребує в ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.