Меню сайту

Основні напрямки зростання суми власного капіталу

Таблиця 3.13 Порівняння фактичних і можливих показників ефективності використання власного капіталу у СВК "Лиманський" в 2011р.*

Показники

Фактичні

Можливі

Відхилення (+,-)

Сума чистого прибутку, тис.грн

2881,00

3454,38

573,38

Сума власного капіталу, тис.грн

34109,00

34109,00

0,00

Рівень рентабельності власного капіталу, %

8,45

10,13

1,68

Аналіз даних свідчить про те, що використовуючи кращого попередника та сортозаміну можна не не лише збільшити виручку та зменшити собівартість, а й збільшити суму чистого прибутку на 573,38 тис.грн, а відповідно і рівень рентабельності власного капіталу можна збільшити на 1,68%, що показує збільшення ефективності використання власного капіталу.

Висновки

Власний капітал підприємства - це підсумок першого розділу пасиву балансу, тобто перевищення балансової вартості активів підприємства над його зобов’язаннями. Основними складовими власного капіталу є статутний капітал, додатковий і резервний капітал, нерозподілений прибуток. Відомості про розміри статутного і резервного капіталу містяться у статуті підприємства. Показник власного капіталу є одним з головних індикаторів кредитоспроможності підприємства. Він - основа для визначення фінансової незалежності підприємства, його фінансової стійкості та стабільності.

Основою управління власним капіталом підприємства є управління формуванням його власних фінансових ресурсів. З метою забезпечення ефективності управління даним процесом на підприємстві розробляється спеціальна фінансова політика. Політика формування власних фінансових ресурсів є частиною загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає в забезпеченні необхідного рівня самофінансування його виробничого розвитку.

Важливим чинником, який впливає на величину власного капіталу підприємства, є обсяг чистого прибутку (збитку) та порядок його використання (чи покриття) у звітному періоді. Базова інформація щодо цього міститься у звіті про фінансові результати та в рішенні зборів власників підприємства щодо порядку використання прибутку.

Основним видом діяльності СВК "Лиманський" є виробництво зерна та молока. капітал фінансовий господарський виробничий

За результатами аналізу за даними 2009-2011 рр. визначено СВК "Лиманський" як прибутковий суб’єкт господарювання, динаміка показника прибутку має позитивне значення. Так чистий прибуток підприємства протягом 2010 року збільшився на 334 тис. грн. (або на 8,28%) відносно даних 2009 року і сягнув значення 4366 тис. грн. Такі зміни пояснюється різними темпами збільшення показників виручки реалізації та собівартості продукції, однак в 2011 році чистий прибуток зменшився порівняно з 201о роком на 34%.

Протягом 2011 року власний капітал СВК "Лиманський" збільшився на 2954 тис. грн. або на 27,32% порівняно з 2009 роком.

Станом на кінець 2011 року найбільша питома вага в структурі власного капіталу СВК "Лиманський" належить пайовому капіталу - 49,43%.

Підприємство має позитивні тенденції щодо подальшого розвитку, що підтверджується результатами структурного та динамічного аналізів власного капіталу підприємства 2009-2011 роки.

Формування оптимальної структури капіталу підприємства для фінансування необхідного обсягу затрат та забезпечення бажаного рівня діяльності є одним із найважливіших завдань, що вирішуються в процесі фінансового управління підприємством. Серед механізмів управління формуванням капіталу СВК "Лиманський" найбільш складними є питання мінімізації вартості капіталу і оптимізації його структури, тому потрібно ретельно розглядати ці питання.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...

Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...

Аналіз випуску готової продукції та її реалізації
За умов ринкової економіки господарчим суб’єктом (підприємством) надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, вибору способів організації виробництва, збуту ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.