Меню сайту

Оцінка типу фінансової стійкості підприємства “Сільгосппродукт”.

В умовах ринкової економіки важливого значення набуває фінансова незалежність підприємства від зовнішніх позикових джерел. Запас джерел власних засобів – це запас фінансової стійкості підприємства при тій умові, що його власні засоби перевищують позикові.

В даній курсовій роботі аналіз фінансової стійкості підприємства “Сільгосппродукт” буде проводитися двома способами: балансовим та методом розрахунку показників та коефіцієнтів фінансової стійкості.

Актив

Умовні позначки

Пасив

Умовні позначки

1. Основний капітал

695,3

4. Джерела власних засобів

-258,5

2. Запаси

1999,4

5. Кредити й інші позикові засоби, у тому числі:

х

3. Розрахунки, кошти та інші активи, у тому числі:

8901

- довгострокові кредити і позикові засоби

х

- розрахунки та інші активи

0,8

- короткострокові кредити і позикові засоби

3396,1

- кошти, цінні папери та інші короткострокові фінансові вкладення

х

- розрахунки та інші пасиви

8458,9

- зобов’язання підприємства не погашені в строк

х

Баланс

11596,5

Баланс

11596,5

Для розрахунку фінансової стійкості підприємства балансовим методом річні данні згрупуємо наступним чином:

Таблиця №10

Агрегований баланс для розрахунку фінансової стійкості підприємства.

Виходячи з цих даних можна визначити та спланувати рівень фінансової стійкості підприємства використовуючи таблицю №3.

Таким чином в кінці 4 кварталу 2001 року підприємство ЗАТ “Сільгосппродукт” мало нормальне фінансове становище. Такий висновок можна зробити виходячи з наступних рівнянь:

ДЗ > або =

Б + КЗ

8901,8> 8458,9

Як видно з розрахунку сума дебіторської заборгованості підприємства більше суми кредиторської заборгованості та зобов’язань підприємства не погашених в строк. Це означає що, підприємство має оптимальну платоспроможність, коли терміни надходжень грошових коштів (оплати) від наших дебіторів приблизно співпадає з терміном погашення поточних кредитних зобов’язань перед кредиторами. Але, я видно, суми дебіторської та кредиторської заборгованостей різняться лише на 442,9 тис. грн Тому підприємству слід потурбуватися про те, щоб в коротко - та довгостроковій перспективі дебіторська заборгованість значно перевищувала кредиторську. Тоді буде впевненість в тому, що підприємство не ступить через межу мінімального або передкризового фінансового становища.

Для розрахунку фінансової стійкості на короткострокову перспективу та довгострокову з вихідних даних агрегованого балансу будемо використовувати такий самий метод підстановок до балансових рівнянь приведених в таблиці №3.

При розрахунку перспективної фінансової стійкості на короткостроковий та довгостроковий період виконується такі умови балансової рівності:

ДЗ + З <або = Б + КЗ+ KК

ДЗ + З < або = Б + КЗ+ KК+ KД, відповідно.

Оскільки у досліджуваного підприємства немає довгострокової кредиторської заборгованості то ці два рівняння тотожні і у вартісному вигляді будуть мати такий вигляд:

10901,2<11855

З даного рівняння видно, що сума дебіторської заборгованості та запасів менша за кредиторську заборгованість та короткострокові кредити банків. Це означає, що оборотних активів підприємства виявляється недостатньо для покриття його кредиторської заборгованості і прострочених зобов'язань. У такій ситуації підприємство знаходиться на грані банкрутства. Для відновлення механізму фінансів необхідно пошукати можливості по забезпеченню підвищення ділової активності і рентабельності роботи підприємства. При цьому потрібно оптимізувати структуру пасивів, обґрунтувати зниження запасів і витрат, не використовуваних у обороті чи використовуваних недостатньо ефективно.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

Форми організації суспільного виробництва
Природа не дає в готовому вигляді всього того, що необхідно для задоволення людських потреб. Все це люди видобувають в процесі виробництва. Таким чином, виробництво є основою життя людс ...

Діагностика відновлення основних фондів підприємства
Одне з чинних місць в управлінні матеріальними ресурсами займає процес відтворення та вдосконалення основних фондів. Мета даної роботи розглянути форми відтворення та вдосконалення осно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.