Меню сайту

Аналіз фінансових результатів підприємства

Згідно з проведення оцінки та аналізу фінансово-економічної діяльності ДП «Купянского лісового господарства», можна побачити, що фінансовий стан підприємства перебуває в кризовому стані. Запаси не забезпечуються всіма основними джерелами їх формування, так у 2007 році коефіцієнт запасів склав 0,55, у 2008 році 0,54, що дійсно є нижчим за норму, а запас стійкості склав у 2007 році 49,2, у 2008 році 48,2.

Фінансова стійкість підприємства визначається, насамперед, оптимальною структурою як активів, так і джерел фінансування підприємства. ДП «Куп’янське лісове господарство» станом на кінець 2008 року має загальну вартість майна у розмірі 6064 тис. грн. За рік загальна вартість майна збільшилися на 923,6 грн. На кінець 2008 року 51,70 % загальної вартості майна займають необоротні активи. Якщо запаси в 2007 році складали 2,74 %, то 2008 році - 0,018 %. Такі зміни свідчать про погіршення роботи бухгалтерської, фінансової служб підприємства і призведуть до зменшення наявних грошових активів, спрямованих на погашення поточних зобов'язань за розрахунками, скорочення обсягів господарської діяльності. В той же час спостерігаємо зростання вартості виробничих запасів з 2535,5 тис. грн. до 2811 тис. грн. Вкрай низькою у загальній вартості майна підприємства залишається питома вага грошових коштів, їх частка протягом періоду знизилася з 4,7 5 до 1,86 %.

Причини зміни фінансових ресурсів, авансованих в обороті активи, можливо встановити також при вивченні змін, які відбуваються в складі джерел їх покриття. Недостатність джерел формування поточних активів призводить до недофінансування господарської діяльності та до фінансових ускладнень.

Засоби ДП «Куп’янського лісового господарства» в основному створені за рахунок короткострокових зобов'язань, в наслідку цього фінансове положення є нестійким, оскільки з капіталами короткострокового використання необхідна постійна оперативна робота, направлена на контроль за своєчасним їх поверненням і на залучення в оборот на нетривалий час інших капіталів.

Для об’єктивної оцінки фінансового стану підприємства важливе значення має розрахунок та застосування показників ліквідності. Вони дають можливість оцінити рівень платоспроможності підприємства на певний момент часу, а також у випадках виникнення надзвичайних ситуацій покриття зобов’язань. Підприємство повинно погасити не менше 20 % короткострокових боргів, що є запорукою його платоспроможності. Згідно з проведення аналізу можна сказати, що в нашому випадку станом на 2007 та 2008 років підприємство може негайно за рахунок наявних грошових коштів погасити відповідно лише 12 % та 0,8 % найбільш термінових зобов’язань, що нижче за оптимальне значення. Коефіцієнт термінової ліквідності (швидкої ліквідності, проміжного покриття) допомагає оцінити можливість погашення підприємством поточних зобов’язань у разі виникнення критичних обставин. Нормативне значення цього коефіцієнту складає 70-80 % ДП «Куп’янське лісове господарство» за рахунок наявних грошових коштів та очікуваних надходжень від дебіторів може розрахуватися з боргами короткострокового характеру лише на 18 % у 2007 році, на 9 % у 2008 році. Згідно з цього підприємство не є платоспроможним.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання Як правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і ...

Форми і системи заробітної плати
Одним із важливих елементів ринкової системи господарювання є наймана праця. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість. Найбільш актуальним в ...

Заходи по удосконаленню організації підготовки виробництва на підприємстві
Прибуток є спонукальним мотивом і джерелом діяльності підприємства. Підприємство приводить у рух усі виробничі фактори - капітал, працю, природні ресурси - для створення продукту, його н ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.