Поняття, мета та особливості антимонопольного регулювання
- вступ одного або кількох господарюючих суб’єктів у об’єднання, якщо сумарна вартість активів або сумарний обсяг реалізації товарів цих господарюючих суб’єктів та об’єднання разом з його засновниками (учасниками) перевищує суму грошового еквівалента, що дорівнює 12 млн дол. США, або якщо хоч один із суб’єктів чи об’єднання займає монопольне становище на певному товарному ринку, або загальна частка засновників (учасників) об’єднання після вступу до нього цих господарюючих суб’єктів на певному ринку перевищуватиме 35 відсотків;
- злиття господарюючих суб’єктів або приєднання одного господарюючого суб’єкта до іншого, якщо хоч один із них займає монопольне становище на певному товарному ринку, в тому числі злиття або приєднання господарюючих суб’єктів, які діють на певному товарному ринку, якщо їх загальна частка на цьому ринку перевищує 35 відсотків [5].
Існують також інші вимоги, які стосуються не тільки господарських товариств, а й інших організаційних форм підприємств.
Важливими є нормативні вимоги щодо безпосереднього регулювання руху корпоративних прав. Насамперед це стосується безпосереднього або опосередкованого, одноразово або за кілька разів придбання, набуття в інший спосіб у власність або отримання в управління (користування) часток (акцій, паїв), що забезпечує досягнення або перевищення 25, 50 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного господарюючого суб’єкта, якщо сумарна вартість придбання, набуття в інший спосіб у власність, отримання в управління (користування) перевищує суму грошового еквівалента, що дорівнює 100 тис. дол. США за офіційним валютним курсом, що діє на день подання заяви про намір придбання, набуття в інший спосіб у власність, отримання в управління (користування) часток (акцій, паїв). У разі придбання, набуття в інший спосіб у власність або отримання в управління (користування) безпосередньо або опосередковано, одноразово або за кілька разів часток (акцій, паїв), що забезпечує досягнення або перевищення 10 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного господарюючого суб’єкта за наведених вище вартісних показників, покупець зобов’язаний у місячний термін повідомити про це придбання Антимонопольний комітет або його органи.
У разі безпосереднього або опосередкованого придбання активів (майна) у вигляді цілісного майнового комплексу господарюючого суб’єкта чи структурного підрозділу господарюючого суб’єкта, набуття в інший спосіб права власності або користування активами у вигляді цілісного майнового комплексу господарюючого суб’єкта чи структурного підрозділу господарюючого суб’єкта, в тому числі ліквідованого, отримання в управління (користування), передачі в оренду зазначених активів (майна), якщо сумарна вартість активів (майна), що придбаваються, набуваються в інший спосіб у власність (користування), отримуються в управління (користування), передаються в оренду, перевищується сума грошового еквівалента, що дорівнює 600 тис. дол. США за офіційним валютним курсом, що діє на день подання заяви, потрібна згода Антимонопольного комітету.
Особливості щодо антимонопольного регулювання мають установчі документи, на основі яких створюються господарські товариства. Насамперед зміни, пов’язані із зміною предмета і цілей діяльності, порядку розподілу прибутків і збитків, складу та компетенції органу управління, порядку прийняття органом управління рішень, або інші зміни, що посилюють узгодженість дій на ринку засновників (учасників) господарського товариства чи об’єднання підприємств, або призводять в інший спосіб до погіршення умов конкуренції між засновниками (учасниками), слід погоджувати з Антимонопольним комітетом або його органами.
Подібні статті по економіці
Трансформація економічних систем постсоціалістичних країн
Капіталістичний спосіб виробництва розвивається вже п'ять століть. За цей
час у його межах відбулися три революційні зрушення в технологічному способі
виробництва, якісних змін зазнали в ...
Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект
Під
інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність
практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...
Господарський механізм
Економіка являє собою сукупність
процесів виробництва, розподілу, обміну і накопичення матеріальних благ і
послуг. Трудова діяльність у суспільному виробництві здійснюється в порядку
повно ...