Теоретичне питання. Види економічного ефекту від впровадження НДР. Врахування фактору невизначеності
Розв’язок :
. Визначаю суму капіталовкладень на реалізацію проекту
а) за базовим варіантом:
Кб= 40*6780+31*6280+33*7780=722620 (грн.);
б) за проектним варіантом:
Кп=34*6780+29*6280+31*7780=653820 (грн.)
. Визначаю собівартість перевезень вантажів із складу у цехи
.1. Матеріальні витрати:
а) за базовим варіантом
електроенергія: Еб =19*238*0,25*(40+31)=80265,50 грн.
допоміжні матеріали: ДМб = 0,5*2000*(40+31+33) = 104000,00 грн.
б) за проектним варіантом
електроенергія: Еп = 19*238*0,25*(34+29) = 71221,50 грн.
допоміжні матеріали: ДМп = 0,5*2000*(34+29+31) = 94000,00 грн.
.2 Заробітна плата:
а) за базовим варіантом:
основна: ЗПосн.б. = 590*(40+31)+620*33+570*38 = 84010,00 грн.
додаткова: ЗПдод.б. = 590*(40+31)*0,25+620*33*0,25+570*38*0,2 = 19919,50 грн.
б) за проектним варіантом:
основна: ЗПосн. п.=600*(34+29)+630*31+585*35+600*5= 80805,00 грн.
додаткова: ЗПдод. п.=600*(34+29)*0,3+630*31*0,3+585*35*0,25+
+600*5*0,35 = 23367,75 грн.
.3 Відрахування на соціальні потреби:
а) за базовим варіантом: ВСПб. = (84010+19919,5) *0,37 = 38453,92 грн.
б) за проектним варіантом: ВСПп. =(80805+23367,75)*0,37=72920,93 грн.
.4. Розраховуємо амортизаційні відрахування (відповідно до ст.145 Податкового кодексу України транспортні засоби належать до 5 групи основних засобів і мінімально допустимий строки корисного використання становить 5 років, розрахунок проведемо прямолінійним методом, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів;
.4.1.Розрахунок амортизаційних відрахувань для електрокарів:
АВек=6780/5=1356,00 грн. од. за рік.
.4.2.Розрахунок амортизаційних відрахувань для електронавантажувачів:
АВен=6280/5=1256,00 грн. за од. за рік.
.4.3. Розрахунок амортизаційних відрахувань для автомобілів:
АВав.=7780/5=1556,00 грн. за од. за рік.
Визначаю загальну величину амортизаційних відрахувань
а) за базовим варіантом:
АВб = 1356*40 +1256*31+1556*33=144524,00 грн.
б) за проектним варіантом:
АВп = 1356*34+1256*29+1556*31=130764,00 грн.
.5. Визначаю інші витрати (до інших витрат відносять витрати на ремонт і експлуатацію транспортних засобів)
а) за базовим варіантом:
ІВб = (6780*40+6280*31+7780*33)*0,1 = 72262,00 грн.
б) за проектним варіантом:
ІВп = (6780*34+6280*29+7780*31)*0,1 = 65382,00 грн.
Зведу одержані показники в аналітичну таблицю:
Таблиця 1.2.
|
Елементи витрат |
Базовий варіант |
Проектний варіант |
Економія |
|
1.Матеріальні витрати, грн. |
184265,50 |
165221,50 |
19044 |
|
- допоміжні матеріали, грн. |
104000,00 |
94000,00 |
10000 |
|
- електроенергія , грн. |
80265,50 |
71221,50 |
9044 |
|
2.Заробітна плата, грн. |
103929,50 |
104172,75 |
-243,25 |
|
- основна, грн. |
84010,00 |
80805,00 |
3205 |
|
- допоміжна, грн. |
19919,50 |
23367,75 |
-3448,25 |
|
3.Відрахування на соціальні потреби, грн. |
38453,92 |
72920,93 |
-34467 |
|
4.Амортизаційні відрахування, грн. |
144524,00 |
130764,00 |
13760 |
|
5.Інші витрати, грн. |
72262,00 |
65382,00 |
6880 |
|
РАЗОМ, грн. |
543434,92 |
538461,18 |
4973,74 |
Подібні статті по економіці
Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація
теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового
підприємства та його виробничих підрозділів.
Завданням курсово ...
Трансформація економічних систем постсоціалістичних країн
Капіталістичний спосіб виробництва розвивається вже п'ять століть. За цей
час у його межах відбулися три революційні зрушення в технологічному способі
виробництва, якісних змін зазнали в ...
Аналіз рівня собівартості і його вплив на обсяги виробництва
Економічний
аналіз це глибоке дослідження економічних явищ на підприємстві, тобто виявлення
причин відхилення від плану і недоліків у роботі, розкриття резервів, їх
вивчення, сприяння к ...