Меню сайту

Формування та розвиток будівельної індустрії в країнах ЄС

Представляючи сталий розвиток в будівельній галузі Європи є непростим завданням, але успіх в цій сфері може підвищити якість життя тим, хто живе в містах. Багато питань повинні бути прийняті до уваги, з використанням екологічно чистих будівельних матеріалів для оцінки впливу на навколишнє середовище стратегій міського розвитку. Для заохочення прийняти за підсумками стійкої практики в будівельній галузі, проект CRISP розробив базу даних показників стійкості, які можуть використовуватися розробниками планів, будівельними фірмами і розробниками.

Більшість європейців живуть в міському середовищі і мільярди євро витрачаються кожен рік на будівельні проекти в містах ЄС. Використання принципів стійкості в будівельній галузі допоможе Європі створювати і керувати більш здоровим вибудованим навколишнім середовищем. Це має означати, ресурси використовуються більш ефективно, і що рішення можуть бути зроблені на основі екологічних принципів. Представляючи стійкість у виробці будівельної галузі повинні брати до уваги різні чинники, а не тільки як продукція виробляється і використовується. Більш широкому контексті захисту, якість життя, економічні, інституційні та соціальні питання також мають бути розглянуті.

Але якщо стосується тих, хто бере участь у будівельному бізнесі визначити критерії стійкості і як вони вимірюють їх ефективність у цій галузі? Що проектувальники, будівельники, девелопери та інші потребують використовувати набір показників стійкості, до яких вони можуть звернутися, коли прагнуть поліпшити існуючу практику. У рамках енергетики, навколишнього середовища та сталого розвитку Програми у П'ятій рамковій програмі ЄС, проект Crisp - Європейську тематичну мережу з будівництва та міста, яка пов'язана з показники стійкості - був створений для вирішення цієї прогалини в знаннях. Він мав намір зібрати показників, які могли б точно визначити і виміряти продуктивність будівництва та надання директивним органам оцінки засобів, необхідних для отримання більш стійкого потенціалу і проектів міського розвитку.

Показники можуть бути використані, щоб допомогти визначити, чи є продукт більш-менш стійким, ніж інший. Муніципальні і місцеві органи влади, які приймають рішення можуть використовувати показники, щоб допомогти їм важити до впливу на навколишнє середовище зокрема стратегії розвитку - наприклад, чи слід зносити будівлі або провести ремонт. Показники також буде цінним для організацій, які хочуть оцінити свої показники з точки зору їх сталого практики. Результати CRISP в даний час використовуються для інформування інших країн Європейського союзу для підтримки науково-дослідних проектів. Наприклад, у масштабах міст показники проекту використовуються в якості вихідних даних для створення проекту, який розвиває тенденції та показники стратегії союзу з розвитку міського середовища на стійкій основі. База даних також використовує орієнтовану на результат будівлю - (PeBBu) тематична мережа, яка створює набір інструментів для моніторингу і протестування продуктивності технічних систем будівель.

Важливо також відзначити позитивний вплив CRISP був в області міжнародної стандартизації. В деякій мірі, CRISP можна розглядати як роботу попередньо стандартизації, з деякими учасниками проекту і кінцевих користувачів, а тепер виступає в якості експертів з стандартизації комітетів - як національних, так і міжнародних. CSTB, VTT і кілька інших членів CRISP беруть участь в ISO (Міжнародна організація зі стандартизації) робочих груп, дивлячись у стандартизації, пов'язаних з будівництвом і стійкості будинку. Зокрема, VTT є організатора стандартизації проект під назвою "Показники стійкості ", який заснований на методологічній роботі, виконаної CRISP.

Східноєвропейські країни в даний час переживають серйозне зрушення парадигми в переході до роботи в умовах ринкової економіки. У 1990 році таких країн, як Польща і Угорщина далеко просунулися в цьому процесі, в той час такі країни, як Румунія тільки починали. Тепер є сильна конкуренція між цими країнами для залучення іноземних інвесторів, як одне з джерел фінансування зусиль з модернізації інфраструктури, промисловості та житлового будівництва.

Будівельна галузь є дуже чутливою до економічної рецесії в Східній Європі, викликані переходом від централізовано планованої економіки до ринкової економіки, і зараз продовжує страждати. Ці країни відчули гострий дефіцит житлового фонду, через відсутність фінансування іпотечного ринку споживачів і високої вартості нерухомості, через гіперінфляцію ставки (близько 300% в 1993 році в Румунії поодинці).

Приватизація будівельних компаній у Східній Європі призвела до різкої зміни в організаційній структурі. Будівництво має бути розділеним на вище керівництво: Члени розриву "підприємств (за аналогією з поділом або дочірньої компанії в США), щоб стати приватними будівельними компаніями. Коли ці зміни мали місце, було помітно прогалину в законодавстві щодо способу державної приватизації, так що керівники підприємств, які ініціатива також взяли з собою велику частину активів в дуже хорошою ціною. Цей аспект приватизації зіграв важливий негативний вплив на авторитет і довіру багатьох будівельних компаній "вищого керівництва, які продовжують розвиватися і до цього дня і грає важливу роль відсутність розвитку та використання загального управління якістю (TQM) у Румунії.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Аналіз та оцінка оборотних активів та їх використання на ПАТ Завод Фіолент
На сучасному етапі економічного розвитку, в умовах ринкових відносин в Україні необхідно приділяти увагу організації управління оборотним капіталом промислових підприємств. Фінансова ді ...

Анализ конкурентоспособности предприятия
Одна з найважливих задач розвитку підприємтсва і країни в цілому, нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забеспечення випуску необхідної кількості сучасних виробів та покращенн ...

Формування та використання виробничої потужності підприємства
В умовах формування та розвитку ринкових відносин центр господарської діяльності зміщується до первинної ланки економічної системи - підприємства. Підприємство є головним структуроутвор ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.