Рекомендації щодо покращення умов праці на ТОВ «Бердичівський пивоварний завод»
Успішне функціонування системи інвестиційного менеджменту на будь-якому підприємстві залежить насамперед від ефективності його організаційного та інформаційного забезпечення.
Система організаційного забезпечення інвестиційного менеджменту являє собою взаємопов'язану сукупність внутрішніх структурних служб і підрозділів підприємства, які забезпечують розробку і прийняття управлінських рішень щодо окремих аспектів його інвестиційної діяльності і несуть відповідальність за результати цих рішень.
Інформаційне забезпечення інвестиційної діяльності - це масив даних, аналізуючи які інвестор (приватна, юридична особа або держава) приймає рішення щодо інвестування.
ТОВ “Бердичівський пивзавод”, його інвестиційний менеджмент є об’єктом даної роботи. Підприємство виробляє 5 основних сортів пива - ”Бердичівське оригінальне”, ”Старий Бердичів”, ”Бердичівське”, ”Бердичівське хмільне”, ”Кармеліт”. Для досягнення цілей виробничої діяльності завод формує внутрішнє, контактує з зовнішнім середовищем.
Було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності пивзаводу і отримано наступні результати. Підприємство здійснює вкладення коштів в оновлення основних засобів, але в 2011 році основні засоби виводились швидше, ніж вводились, що спричинило зменшення коефіцієнту придатності на 7,2%, збільшення коефіцієнту зносу на 11,4%.
Проведений аналіз трудових ресурсів підприємства свідчить, що на заводі працює злагоджений колектив постійних працівників у кількості 311 чоловік. Плинність кадрів відсутня.
Операційні витрати пивзаводу збільшились у 2011 році порівняно з 2010 роком.
Використовуючи основні елементи виробничого процесу (засоби праці, предмети праці та робочу силу), підприємство досягло у 2011 р. чистого прибутку у розмірі 6342,8 тис. грн., що на 2,7% або на 166,8 тис. грн. більше порівняно з 2010 роком. Показники рентабельності зменшились, що свідчить про недостатньо ефективне управління активами чи ресурсами заводу у 2011 році.
Серед техніко-економічних показників покращилась продуктивність праці, фондовіддача, фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування, середньорічна вартість основних засобів. Проте зменшення прибутку від реалізації продукції, збільшення витрат на 1 грн. реалізованої продукції є негативними факторами в роботі підприємства і потребують прискіпливої уваги для подальшого удосконалення діяльності підприємства та покращення показників прибутковості.
Підприємство є інвестиційно активним і постійно вкладає кошти в реальні інвестиційні проекти. Фінансування на 82% здійснювалось у 2011 році за рахунок власних коштів, хоча підприємство має потенційну можливість залучати кредитні кошти та гроші іноземних інвесторів.
На пивзаводі питаннями з інвестування займається в рівних частках займається директор з виробництва, голова правління, комерційний директор та головний інженер. Для підвищення ефективності вже вкладених інвестицій також існують перешкоди: керівникам бракує навичок бізнес-планування та оцінки продуктивності інвестицій; мала частка іноземного капіталу не дає змоги впроваджувати достатню кількість сучасних технологій. У зв’язку з цим для удосконалення управління інвестиційною діяльністю було запропоновано створити посаду інвестиційного менеджера та впровадити на заводі програмне забезпечення COMFAR III Expert, яке допоможе приймати рішення щодо вкладення коштів і своєчасного виходу з інвестиційних проектів.
В результаті обґрунтування економічної доцільності впровадження даних заходів ми прийшли до висновку, що це принесе підприємству вигоду. Вклавши 130585 грн., підприємство зможе окупити гроші за 11 місяців і отримати ефект від проекту у розмірі 10471 грн. При цьому покращити фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування на 0,01%.
Були розглянуті умови праці на ТОВ «Бердичівський пивоварний завод». Можна зробити висновок, що вони є задовільними. Для працівників створені належні метеорологічні умови, вони частково забезпечені санітарно - побутовими приміщеннями та засобами захисту.
ДОДАТКИ
Додаток 1
Структура управління Товариства з обмеженою відповідальністю «Бердичівський пивоварний завод» лінійно-функціонального типу
Додаток 2
Показника оцінки ефективності інвестиційних проектів
Чистий приведений дохід
Чистий приведений дохід дозволяє одержати найбільш узагальнену характеристику результату інвестування, тобто його кінцевий ефект в абсолютній сумі. Під чистим приведеним доходом розуміється різниця між приведеними до дійсної вартості сумою чистого грошового потоку за період експлуатації інвестиційного проекту і сумою інвестиційних витрат на його реалізацію.
Розрахунок цього показника при одномоментному здійсненні інвестиційних витрат здійснюється за формулою:
Подібні статті по економіці
Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної
нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи
іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...
Удосконалення управління ефективністю виробництва в умовах ПП Каравай м. Житомир
Актуальність теми дипломної роботи обумовлена тим, що в сучасних умовах
господарювання управління ефективністю виробництвом набуває великого
суспільного, морально-емоційного та стимулююч ...
Аналіз особливостей формування державного регулювання будівельної індустрії України
Україна
має значний промисловий потенціал. Сучасна економіка України характеризується
нецілісністю внаслідок переходу від однієї економічної системи із властивими їй
економічними формам ...