Меню сайту

Аналітичне дослідження діяльності тов «Бердичівський пивоварний завод»

Виробництво пива в Україні є досить перспективним і дана продукція користується попитом серед українців (найбільше у теплу пору року). Вітчизняні виробники в повній мірі забезпечують потребу споживачів в даній продукції не тільки в межах країни, але разом з тим завойовують прихильників і закордоном.

Історія розвитку підприємства бере свій початок ще з 1861 року. Тоді чеський колоніст С.Е. Чеп купив в Бердичеві ділянку землі і побудував пивоварний завод. До цього в місті, що інтенсивно розвивалося, вже були три невеликих пивоварних заводи. Чеп не лише будує цехи, але й артезіанську свердловину, проби води якої обіцяли якісне пиво. Було побудовано багато допоміжних приміщень, квартири для службовців. Поблизу заводу підприємець заклав хмільник, на якому вирощувався хміль для потреб заводу.

За роки довоєнних п’ятирічок завод значно виріс і розширився, досяг хороших результатів у виконанні якісних показників плану. Були встановлені додаткові бродильні чани і лагерні танки, споруджено цех по розливу пива в пляшки і діжки, що набагато поліпшило якість продукції і полегшило працю робітників. Показники роботи заводу були високими, якість пива доброю і відмінною. У 1980р. завод очолює новий директор - Л.Р. Ліпецький, який і продовжив розбудову підприємства.

.07.1994 року Бердичівський пивоварний завод перетворений у відкрите акціонерне товариство «Бердичівський пивоварний завод», а 20.02.2006 року відкрите акціонерне товариство «Бердичівський пивоварний завод» перетворений у товариство з обмеженою відповідальністю «Бердичівський пивоварний завод».

Л.Р. Ліпецький і донині є головою правління ТОВ “Бердичівський пивоварний завод”. Під його керівництвом завод став економічно міцним підприємством, в якому на перший план виноситься якість продукції, а вже потім - ціни і прибутки. Так, зараз підприємство є членом української галузевої компанії по виробництву пива, безалкогольних напоїв та мінеральної води ВАТ „Укрпиво” наряду з провідними пивоварними заводами, такими як: комбінат „Славутич”, комбінат „Рогань”, „Вінницький пивоварний завод”, Київський пивоварний завод №1.

Товариство здійснює такі види діяльності: виробничу, торгівельно-закупівельну, комерційну, зовнішньоекономічну та надає посередницькі послуги по предмету діяльності.

Потужність виробництва пива нині - 1100 тис. л. на рік, солоду нетоварного - 490 тон на рік.

Основна номенклатура продукції, що виробляється на підприємстві:

пиво - 1007 тис. л. на рік,

в т. ч. пляшкового - 572 тис. л.,

в КЕГ-ах - 435 тис. л.

Підприємство виробляє 5 основних сортів пива - ”Бердичівське оригінальне”, ”Старий Бердичів”, ”Бердичівське”, ”Бердичівське хмільне”, ”Кармеліт”. До пива масового попиту відноситься пиво ”Бердичівське хмільне”, що займає в загальному виробництві пива 85%. Продукція реалізується по оптовим цінам суб’єктам підприємницької діяльності. Підприємство має сітку фірмових магазинів, через які здійснюється реалізація готової продукції - пива [50].

Пиво - це слабоалкогольний, ячмінно-солодовий напій, наповнений приємною гіркотою, ароматом хмелю, має здатність спінюватись при наповненні і тривалий час втримувати на поверхні прошарок компактної піни.

Сировиною є ячмінь у вигляді солода, несоложені матеріали, ферментативні препарати, хміль, пивні дріжджі і вода. Ячмінь за складом екстрактивних речовин і рівнем їх зброджуваності більше ніж інші злакові культури придатний для виготовлення пива. Від якості і складу ячменю залежать споживчі властивості і стійкість пива при зберіганні. Несоложені матеріали застосовують для збільшення екстрактивності і формування смаку. Використовують рисову січку, кукурудзяну крупу, сою, цукор і глюкозу. Рис застосовують з-за високого вмісту крохмалю. Хміль використовують для надання пиву характерного аромату і специфічного гіркуватого смаку і біологічної стійкості при зберіганні. Солевий склад і властивості води відіграють велику роль у формуванні якості пива, тому до неї пред’являють вимоги по жорсткості, кислотності, смаку і запаху до мікробіологічної кислоти.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Дослідження стохастичних зв’язків
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необ ...

Аналіз ПРП Луганської області
У останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми як, погіршення якості ...

Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті студентами знання, він допоможе майб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.