Меню сайту

Організаційне та інформаційне забезпечення управління інвестиційною діяльністю

Фінансова інформація - це дані про фінансові показники компанії та її інвестиційних програм. До цих інформаційних даних відносяться публічна фінансова звітність підприємства за звітний період та внутрішня фінансова звітність, де зазначається обсяг фінансування інвестицій за рахунок власного, позиченого та залученого капіталу, загальний обсяг витрат (у тому числі за інвестиційною програмою (портфелем), рівень доходності та період окупності проекту.

Організаційно-управлінська інформація стосується прийняття інвестиційних рішень. До неї відносяться всі інструкції, накази, директиви, доповідні записки, рішення ОПР різної компетенції взагалі, статті з газет і журналів, проспекти, книги, Інтернет та інша інформація, яка так чи інакше впливає на організацію та управління інвестуванням.

Технічна інформація - це інформація про технічні характеристики обладнання, а саме: технічна документація, ергономічні властивості техніки, показники безпеки та інші кількісні і якісні показники.

Технологічна - це інформація про технологію, яка застосовуватиметься для виготовлення продукції. Такі дані містить патентна документація, до якої входить Інформація про специфіку інноваційних технологій, опис технології та принципів її роботи тощо.

Планово-економічна інформація містить дані про планово-економічні показники інвестиційної діяльності компанії та інших суб'єктів цієї діяльності у країні та за її межами. До такої інформації відносяться специфікації, показники продуктивності праці, норми, нормативи, планово- аналітичні таблиці, графіки та інші дані і повідомлення, які стосуються планування інвестицій.

Універсальним джерелом інформації є бізнес-плани та техніко-економічні обґрунтування (ТЕО) проектів. У проекті, оформленому відповідним чином, міститься увесь спектр інформації, необхідної для прийняття тих чи інших рішень [3].

Інформаційне забезпечення інвестиційної діяльності підприємства допомагає йому чутливо реагувати на всі зміни в середовищі, оперативно оновлювати продуктову гамму і технології, відслідковувати динаміку потреб і смаків покупців (споживачів).

На великих та середніх підприємствах варто створювати інфотеку - систему джерел інформації, що включає постійно оновлюванні дані внутріфірмової звітності, передплатні загальноекономічні і спеціалізовані видання, бази даних на паперових і електронних носіях, корисні адреси в глобальній мережі Інтернет.

В інфотеку підприємства необхідно включити такі блоки інформації:

) Внутрішня інформація: стратегія розвитку підприємства; дані про збут продукції, одержані від працівників відділу збуту; бухгалтерська звітність підприємства та фінансова документація; інформація щодо формування портфелю замовлень, одержана від її продавців (дистриб’юторів); попередній досвід роботи з покупцями продукції та постачальниками сировини; власні дослідження попиту на продукцію підприємства, одноразові обстеження певної цільової аудиторії тощо.

) Інформація про зовнішнє середовище повинна містить дані про: стан економічної кон’юнктури в цілому в країні та на світових ринках; політична та економічна ситуація в країні та світі; митні обмеження (якщо підприємство експортує свою продукцію або купляє імпортну сировину); доступність банківських кредитів (коротко- та довгострокового позикового капіталу); стан та перспективи розвитку галузі, в якій працює підприємство (рівень конкуренції в галузі, вільні ніші, динаміка обсягів виготовленої (реалізованої) продукції, ціни на вітчизняну та імпортну сировину, динаміка цін на продукцію, рівень споживання продукції населенням тощо); сприяння розвитку конкуренції в галузі з боку держави, частку підприємства на ринку; покупців і конкурентів, їх чисельність; маркетингові дослідження ринків спеціалізованими компаніями.

Під час розробки інвестиційного проекту інформаційне забезпечення дає змогу проаналізувати всі його складові: технічну можливість реалізації проекту, економічну доцільність, конкурентоспроможність продукції, наявність попиту, підприємницькі ризики тощо. На стадії розробки проекту вірогідна науково-технічна та економічна інформація дає змогу побудувати економіко-математичну модель для фінансового аналізу проекту і регулювати його реалізацію.

Таким чином, на нашу думку, запорукою успіху сучасного промислового підприємства, яке управляє своєю інвестиційною діяльністю з метою досягнення стратегічних цілей, є створення оптимальної організаційної структури та досконала інформаційна база, методичне забезпечення процесу інвестування. Постійні зміни в зовнішньому оточенні підприємств призводять до того, що процес прийняття інвестиційних рішень стає щоразу складнішим. Необхідним є систематичне спостереження за внутрішніми і зовнішніми змінами, а також оцінка їх впливу на можливості розвитку підприємств [7] і здатність адаптуватися відповідно до прогнозованих змін.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий Практика господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...

Визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства Авіс
Об'єктивні чинники, що пояснюють багато глибинних причин наших економічних і соціальних труднощів, темпів економічного розвитку, що знижуються, за останні десятиліття, з одного боку, і п ...

Безробіття
Праця і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа рук і розуму людини. Тому су ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.