Меню сайту

Аналіз рентабельності енергетичного обладнання

Отримавши в спадок від Радянського Союзу одну з найрозвиненіших електроенергетичних систем в світі, Україна практично нічого не зробила для підвищення ефективності її роботи.

В результаті сьогодні витрати вітчизняних електростанцій на виробництво одного кіловата електроенергії і втрати в українських енергосистемах в кілька разів вищі, ніж у розвинених країнах. Змінити ситуацію може лише радикальна реформа ринку, перш за все перехід до системи формування тарифів, що враховує не лише витрати на виробництво електроенергії, але і повернення вкладених коштів.

За даними Мінпаливенерго, українські енергетики щороку втрачають до 460 млн. дол. США через недосконалість технологій і високого зносу основних фондів. Ще понад 800 млн. дол. США становлять втрати внаслідок зношеності енергомереж і трансформаторів.

В України унікально високий рівень втрат в розподільних енергомережах - 14% проти 6-8% в розвинених країнах, говорить аналітик інвестиційної компанії (ІК) Concorde Capital Єгор Самусенко.

Старший аналітик ІК BG Capital Олександр Паращій відзначає, що залежно від електростанції рівень втрат і споживання палива при виробництві електроенергії в Україні на 5-25% вище від норм, прийнятих у розвинених країнах. Наприклад, питома витрата умовного палива українськими електростанціями в 2009 році склала 351-421 г/кВт*год, тоді як британська станція Drax витрачала близько 335 г/кВт*год.

Таблиця 1.6 - Рівень втрат в розподільчих і магістральних енергомережах в різних країнах світу за 4 місяці 2010 року

Країна

Втрати в розподільчих мережах %

Втрати в магістральних мережах %

Голландія

4

0,2

Німеччина

5

0,71

Японія

5,2

0,98

Італія

6,9

1

США

7,2

1,4

Франція

7,8

1,5

Швейцарія

8,3

1,6

Іспанія

8,4

1,4

Росія

9

2,1

Україна

14,2

3,5

Рівень втрат в мережах в Україні майже вдвічі вищий, ніж в країнах Євросоюзу, говорить керівник відділу аналітики ІК "Велес Капітал" Ліна Ольмезова. За чотири місяці 2010 року енергетиками було додатково заощаджено лише 79,3 млн кВт*год електроенергії. Порівняно з обсягами загального виробництва і споживання цей показник становить лише 0,1-0,15.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі. На сьогодні для економіки України висвітлення даного аспекту являється надзвичайно ак ...

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Аналiз iнвестицiйної дiяльностi в умовах ринкової економiки
Успішне проведення ринкових реформ в Україні неможливо без ефективної структурно-інвестиційної політики перетворення економіки з метою створення сприятливого інвестиційного клім ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.