Меню сайту

Аналіз обсягу та структури доходів підприємства ТОВ "Боярські ряди"

Отже, можна зробити висновок, що на підприємстві існує пряма залежність між операційним прибутком та обсягами товарообороту реалізації. Протягом 2009-2011 рр. спостерігається чітка динаміка збільшення операційного прибутку в основному за рахунок розширення обсягів діяльності та збільшення каналів збуту, а також оптимізації витрат обігу, проведення якої задля додаткової економії було визнано ефективним. Це є позитивним явищем, оскільки можна відмітити, що операційний прибуток торговельного підприємства TOB «Боярські Ряди» є основним джерелом отримання чистого прибутку підприємства.

Наступним завданням аналітичної роботи є проведення вертикального аналізу операційних доходів підприємства, який представлено в таблиці 2.4.

З таблиці 2.4 ми бачимо, що зміни у структурі операційних доходів протягом 2009-2011 рр. відбулись на користь зменшення питомої ваги виручки від реалізації в загальному обсязі із 95,34% у 2009 році до 89,98% у 2011 році. Натомість, спостерігалось значне збільшення питомої ваги інших операційних доходів, середньорічний приріст яких склав 46,58 %, і в 2011 році досяг значення 10,02% або 16235 тис. грн. Дана тенденція була зумовлена отриманням значних доходів від додатних операційних курсових різниць, котрі виникли в результаті заключення договорів купівлі-продажу товарів підприємства в іноземній валюті.

Розглядаючи структуру інших операційних доходів, варто зауважити, що в 2009 році підприємство востаннє отримувало дохід від здачі площі оренду в у розмірі 5513,9 тис. грн., що становило 99,78 % інших операційних доходів підприємства. Така динаміка доходів від надання площі підприємства в оренду пов'язана із закінченням дії договору оренди, в процесі чого підприємство отримало всю суму заборгованості виплат за кілька останніх років. Тому вже у 2011 році основну частину інших операційних доходів складають доходи, отримані внаслідок операційної курсової різниці, дана стаття склала 99,78% від загального обсягу і становила 16204 тис. грн

Також підприємство отримувало штрафи та неустойки, пов'язані з невиконанням деяких умов договорів постачальниками сировини і матеріалів, а також контрагентів по закупівлі товарів дрібним оптом. Найбільшого значення даний показник сягнув у 2009 році - 12 тис. грн., порівняно з 3 тис. грн. у 2011 році, що склало 0,02% питомої ваги інших операційних доходів.

Таким чином, основним джерелом формування доходів підприємства є доходи від реалізації товарів, частка яких за період дослідження коливалася від 95,34% у 2009 р. до 89,98 % у 2011 р. І хоча обсяг загальних операційних доходів за період зріс в середньому на 16,9 %, сума виручки від реалізації постійно мала тенденцію до зниження в загальній структурі.

Вище проведений аналіз показав, що основним джерелом формування операційних доходів підприємства є доходи від реалізації товарів, тому ці доходи необхідно проаналізувати більш детально.

Аналіз динаміки комерційного доходу та його рівня в залежності від форм продажу товарів наведений в наступній таблиці 2.5

Відповідно до цієї таблиці рівень комерційного доходу за досліджуваний період постійно зростає і становить 39% у 2011 році.

Аналогічна тенденція характерна і для динаміки рівня комерційного доходу від роздрібної реалізації товарів. Рівень доходу від роздрібної реалізації, постійно збільшується, так як з 2010 року підприємство збільшило власну торговельну площу, і зменшило обсяг оптової реалізації. Отже, частка комерційного доходу від здійснення роздрібної торгівлі в загальному обсязі валового доходу збільшилась із 75% у 2009 році до 87% у 2011 році.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...

Фінансова криза та можливі шляхи її подолання
Економіка ніколи не стоїть на місці, її розвиток постійно йде вгору, але кожна висота починається з падіння. Це породжує циклічний характер світового господарства. Економічний цикл - це п ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.