Меню сайту

Модель функціонування фінансової інфраструктури підтримки малих підприємств

Так, в Українському фонді підтримки підприємництва діяла дивна схема, що давала змогу шляхом видачі кредиту, який згодом перетворювався на безвідсоткову, а потім на безповоротну фінансову допомогу, фактично подарувати десятки мільйонів гривень невеликій групі підприємств. Не кращий стан справ і в спеціалізованій Кредитно-гарантійній установі з підтримки малого та середнього підприємництва, апарат якої не дуже результативно витрачає кошти, внесені свого часу до статутного фонду установи. А інших джерел поповнення досі не знайдено.

Запропонована модель функціонування фінансової інфраструктури підтримки малих підприємств відкидає використання обтяжливих фінансових зобов'язань для держави, неринкових засобів впливу на комерційні фінансові установи. а також виключає можливість безвідповідального ставлення підприємців до отриманих коштів. Водночас вона створює можливості для розв'язання гострої проблеми доступу малого бізнесу до порівняно дешевих фінансових ресурсів.

Висновок

Малий бізнес - це невід’ємна складова високорозвиненої ринкової економіки, атребут сучасної людини Ринкового господарства.

Малий бізнес - це самостійна, систематична господарська діяльність малих підприємств будь-якої форми власності та громадян - підприємців (фізичних осіб), яка проводиться на власний ризик з метою отримання прибутку.

Однією з найболючіших проблем для малого бізнесу є проблема пошуку й отримання фінансових ресурсів, необхідних для розвитку і процвітання фірми.

Для розвитку малих підприємств необхідно, щоб в Україні у цілому фінансова інфраструктура підтримки малогобізнесу була гармонійно діючою системою. Основними елементами інфраструктури, яка б мала забезпечувати малі підприємства фінансовими ресурсами, є банки, фондові біржі, а також не банківські фінансово-кредитні інститути - пенсійні фонди, страхові компанії, інвестиційні фонди, довірчі товариства, кредитні спілки тощо.

Вітчизняна і зарубіжна практика фінансування малого бізнесу виділяє наступні надзвичайно важливі елементи фінансової інфраструктури: кредитні спілки, франчайзні об’єднання, венчурне фінансування.

Отже, активізація малого та середнього бізнесу є суттєвим фактором успішного розвитку ринкових відносин і стабілізації економіки. Надходження коштів для підтримки малих підприємств мало б забезпечуватися інфраструктурою фінансового ринку.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...

Товарне виробництво
Життя людського суспільства складна, багатогранна та сповнена протиріч. Майже у всьому світі, щоб вижити, людина повинна працювати, тому що оточуючі його речі у своєму природному стані, ...

Шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю підприємства (на прикладі ТОВ Бердичівський пивоварний завод)
інвестиційний менеджмент управління На сьогоднішній день в країні продовжує панувати кризова ситуація, яка негативно впливає на діяльність промислових підприємств - призводить до зменшенн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.