Меню сайту

Підвищення ефективності збільшення змінності використання ОВФ

Змінність використання ОВФ характеризується коефіцієнтом змінності. Підвищення коефіцієнта змінності використання ОВФ забезпечує збільшення тривалості роботи цих фондів, особливо їх активної частини, що впливає на збільшення обсягу виробництва продукції підприємством.

Досягти збільшення коефіцієнта змінності використання ОВФ можливо на основі впровадження комплексу технічних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на підвищення рівня технічного стану ОВФ, забезпечення процесу виробництва матеріально-технічними та трудовими ресурсами, поліпшення організації виробництва і праці тощо. Як свідчить виробничий досвід, запроектовані заходи дозволяють збільшити змінність використання ОВФ на 5-30 відсотків. На практиці збільшення змінності використання ОВФ відбувається в першу, другу та третю зміни роботи підприємства. Проте впровадження запроектованих заходів щодо збільшення змінності використання ОВФ потребує додаткових витрат, які необхідно враховувати при визначенні ефективності використання цих фондів.

Порядок розрахунків

1. Насамперед слід передбачити заходи, що забезпечують збільшення коефіцієнта змінності використання основних фондів, обґрунтувати доцільність впровадження та показати механізм їх впливу на збільшення змінності використання ОВФ, а відповідно, і на ефективність використання останніх.

2. На основі запроектованих заходів визначити величину збільшення змінності використання ОВФ на підприємстві, а також в яку зміну буде збільшуватись тривалість використання та обсяг ОВФ.

. Визначається величина збільшення змінності використання ОВФ на підприємстві. Наприклад, розрахунками (п. 2) визначено, що додатково буде використовуватися основних виробничих фондів: у першу зміну - 150,00 тис. грн.; в другу - 100,00 тис. грн. і в третю зміну - 75,00 тис. грн., тобто обсяг використання ОВФ буде збільшено на 325 (150,00+100,00+75,00) тис. грн. Виходячи із наведених даних, збільшення коефіцієнта змінності використання ОВФ становитиме:

(3.17)

де DКзм - збільшення коефіцієнта змінності використання ОВФ; DБві - балансова вартість приросту ОВФ, що будуть додатково використовуватися в і-ту зміну; Бвпл - балансова вартість ОВФ підприємства в плановому році:

4. Визначається коефіцієнт змінності використання ОВФ у плановому році:

(3.18)

де Кзмб і Кзмпл - коефіцієнти змінності використання основних виробничих фондів відповідно у плановому і базовому роках.

Коефіцієнт змінності використання ОВФ підприємства можна визначити і за такою залежністю:

(3.19)

де Бві - балансова вартість ОВФ підприємства, що використовуються у і-ті зміни; n - кількість змін; Бвпл - балансова вартість ОВФ підприємства у плановому році.

. Визначається число змін використання ОВФ у плановому році у зв’язку із збільшенням коефіцієнта змінності:

(3.20)

де Змпл - число змін використання ОВФ у плановому році; Рчпл - робочий час використання ОВФ у плановому році; Кзмпл - коефіцієнт змінності використання ОВФ у плановому році.

зміни

. Визначається збільшення обсягу виробництва продукції у зв’язку із збільшенням коефіцієнта змінності використання ОВФ підприємства виходячи із обсягу виробництва продукції в одну зміну в базовому році:

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти, зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал. Використання кредитів характерне для підприємств, що ...

Виробнича програма підприємства та її обґрунтування
Темою моєї роботи є: «Виробнича програма підприємства та її обґрунтування». Актуальність теми полягає в тому,що виробнича програма визначає необхідний обсяг виробництва продукції в п ...

Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення
Тема магістерської роботи: Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення Актуальність теми: Перехід до ринкової економіки потребує в ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.