Шляхи підвищення прибутковості підприємства
На підставі наведених даних у таблиці 3.1 розраховуються такі показники рентабельності:
А: Рентабельність всього підприємства:
Р1= стр.1 : стр.6 (8,35%)
Р2= стр.2 : стр.6 (9,69%)
Р3= стр.3 : стр.6 (12,44%)
Р4= стр.4 : стр.6 (12,90%)
Р5= стр.5 : стр.6 (6,92%)
Б: Рентабельність власного капіталу
Р6= стр.2 : стр.7 (14,24%)
Р7= стр.4 : стр.7 (18,97%)
Р8= стр.1 : стр.8 (10,97%)
Р9= стр.2 : стр.8 (12,66%)
Р10= стр.3 : стр.8 (15,86%)
Р11= стр.4 : стр.8 (16,86%)
Р12= стр.5 : стр.8 (9,04%)
На основі наведених розрахунків можна зробити висновок, що аналізуючи кожний показник рентабельності, можна визначити вплив окремих факторів на рівень рентабельності. Зокрема, рентабельність реалізованої продукції становить 8,35%. Прибуток і амортизаційні відрахування, як джерело власних коштів разом становлять 12,44% при цьому рентабельність за рахунок амортизаційних відрахувань становить (12,44 - 8,35) = 4,09%. Рентабельність до виплати відсотків за кредит становить 12,9%. А після виплати відсотків та податків - 6,92%. Рентабельність власного капіталу становить 14%. Слід відмітити, що на СВТ, досить непогана рентабельність продаж.
Висновки
Організація синтетичного обліку надзвичайних витрат та втрат з відображенням на рахунках потребує корегування. Оскільки в результаті надзвичайних подій можуть бути втрати матеріальних цінностей (порча, повна непридатність тощо) і витрати з ліквідації наслідків (використані матеріали, нарахована заробітна плата, проведені нарахування на фонд заробітної плати до фондів соціального страхування тощо), субрахунки рахунка 99 «Надзвичайні витрати» слід назвати: 991 «Втрати від стихійного лиха та витрати з ліквідації наслідків», 992 «Втрати від техногенних катастроф і аварій та витрати з ліквідації наслідків», 993 «Інші надзвичайні витрати та втрати». Крім того, для витрат, пов’язаних з попередженням надзвичайних подій доцільно відкрити окремий субрахунок 994 «Витрати, пов’язані з попередженням надзвичайних подій».
Головним джерелом грошових находжень від операційної діяльності є грошові кошти, отримані від покупців і замовників. Операційна діяльність, як правило, є основним джерелом доходу підприємства. У доходах від операційної діяльності важливе місце посідають доходи від реалізації продукції.
Дохід (виручка) від реалізації продукції кооперативу визначається з урахуванням фінансових результатів як операційної, так і іншої його діяльності.
Протягом аналізованого періоду виручка СВК ім. Котовського зростає від 4030 тис.грн у 2008 році до 6014,4 тис.грн у 2010 році, тобто за 2 роки виручка зросла на 1984,4 грн. або на 21,55 %
Також валовий дохід протягом аналізованого періоду зростає, але одночасно і зростає собівартість виготовленої продукції.
Протягом аналізованого періоду прибуток від звичайної діяльності у 2008 році був 253 тис.грн., а в 2010 - 1198 тис. грн.
Проаналізувано формування та розподіл доходу СВК ім. Котовського, як видно із проведеного аналізу сільське господарство отримувало дохід від таких видів діяльності як рослинництво та тваринництво, а також від реалізації промислової продукція та іншої продукції.
Абсолютний темп росту доходу (виручки) в 2010 році порівняно з 2008 роком становив 1984,40 тис.грн, відносний 121,5%.
Зросли грошові потоки в 2010 році порівняно з 2009 р на 1069,5 тис.грн. а в порівнянні з 2008 роком на 2073,6 тис.грн.
Найбільшу долю доходу давало тваринництво. В 2008 році 1786,0 в 2009 р - 2521,0 , в 2010 - 4201,8 тис. грн., в зв’язку із збільшенням поголів’ї худоби та збільшення реалізації м'ясної продукції. Що становило в процентному відношені до загальної суми в 2008 р - 44,3%, в 2009 році - 51,0%, в 2010 р - 69,8%.
У сучасних умовах сільськогосподарське підприємство буде стійким тільки при дотриманні принципів зрівноваженого розвитку, тобто збалансованості економічних інтересів кооперативу та екологічних потреб суспільства, а тому неможливо оцінити Економічну стійкість кооперативу без урахування екологічного аспекту. Екологічна стійкість СВК ім. Котовського визначається рівнем охорони навколишнього природного середовища.
Подібні статті по економіці
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...
Економіка механічного цеху
Метою курсової роботи є практична реалізація
теоретичних та методичних положень економічної теорії на рівні промислового
підприємства та його виробничих підрозділів.
Завданням курсово ...
Земельні ресурси підприємства
Високоефективну
і конкурентоздатну економіку можуть формувати і розвивати лише професійно
компетентних і досвідчених управлінських кадрів всіх рівнів, перш за все
господарських керівник ...