Меню сайту

Мета, наукові завдання та методи їх вирішення

Глибокі перетворення, що відбуваються в економіці, сприяють максимальній мобілізації внутрішніх резервів. Для ефективного функціонування суб’єктів господарювання в умовах ринкових відносин найбільше значення має виявлення резервів збільшення об’єму продукції, зниження собівартості, росту прибутку.

Для того щоб постійно забезпечувати зростання прибутку, необхідно шукати невикористані можливості його збільшення, тобто резерви зростання прибутку. Резерви виявляються на стадіях планування та реалізації продукції. Визначення резервів збільшення прибутку базується на науково обґрунтованій методиці розробки заходів щодо їх мобілізації.

У процесі виявлення резервів виділяють три етапи:

. Аналітичний етап - виявлення і кількісна оцінка резервів.

. Організаційний етап - розробка комплексу організаційних, економічних і соціальних заходів, які повинні забезпечувати використання виявлених резервів.

. Функціональний етап - практична реалізація заходів та контроль за їх виконанням.

За оцінками експертів ринку, серед способів продажу меблів лідирує продаж через дилерів - посередників, які обслуговують компанії - продавців (35 % від загального обсягу продажів), серед яких є ТОВ "НВП Інтехцентр". Також популярним є продаж через власну роздрібну мережу (34 %). Найменш поширена форма торгівлі сьогодні - продаж меблів через Інтернет.

Основну частину прибутку ТОВ «НВП Інтехцентр» одержує від реалізації меблевої продукції. Прибуток від реалізації продукції залежить від таких факторів: обсягу реалізації продукції, її структури, собівартості і рівня середньореалізаційних цін.

Обсяг реалізації меблевої продукції може справляти позитивний і негативний вплив на суму прибутку. Збільшення обсягу продажів рентабельної меблевої продукції приводить до пропорційного збільшення прибутку. Якщо ж продукція є збитковою, то при збільшенні обсягу реалізації відбувається зменшення суми прибутку, отриманого від реалізації рентабельної продукції.

Структура меблевої продукції також може по-різному впливати на суму прибутку. Якщо збільшиться частка рентабельніших видів меблевої продукції в загальному обсязі її реалізації, то сума прибутку зросте, і навпаки, при збільшенні частки низькорентабельної або збиткової продукції загальна сума прибутку зменшиться. Таким чином, різноманітність продукції має значний вплив на збільшення реалізованої продукції фірми.

Збільшення прибутку в результаті діяльності дає можливість підприємству заробити засоби на розвиток підприємства, матеріальне заохочення, до того ж це стає функцією самого підприємства.

В умовах жорстокої конкуренції підприємства можуть проводити власні дослідження і розробки в такому обсязі, який є необхідним для здійснення покращення властивостей продукції, і зробити її більш конкурентоспроможною. В результаті обсяг реалізації продукції підприємства може знизитись чи підвищитись в залежності від попиту на продукцію і відповідно зменшиться або збільшиться прибуток.

Певну роль в процесі реалізації продукції відіграє правильна організація оплати праці робітників відділів збуту підприємств меблевої промисловості.

Важливу роль в організації збутової програми відведена маркетингу. Практика світової торгівлі показала, що багато видів нових виробів не знаходять свого покупця на ринку без вправної організації маркетингу. Тому в цих умовах господарювання слід більше уваги приділяти маркетингу. Так, наприклад, для ТОВ “НВП Інтехцентр” велике значення при здійсненні торгівельної діяльності надавалось виявленню сегмента ринку, від якого залежало отримання фірмою прибутку.

Для росту обсягу прибутку від реалізації необхідно регулярно проводити інвентаризацію запасів з метою виявлення надлишків. Ці надлишки необхідно продавати за ринковими цінами.

Собівартість продукції і прибуток перебувають в обернено-пропорційній залежності: зниження собівартості приводить до відповідного зростання суми прибутку, і навпаки.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Ефективність використання та механізм відтворення основних фондів
В процесі будь-якого виробництва здійснюється поєднання робочої сили та засобів виробництва. Засоби виробництва складаються із засобів праці та предметів праці у вартісному виражені вони ...

Аналіз та характеристика діяльності ВАТ Львівхім
Метою виробничої практики з фаху є розвиток навичок та вмінь інформаційно-аналітичної, проектно-дослідницької, діагностичної, інноваційної та консалтингової діяльності для вирішення при ...

Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі. На сьогодні для економіки України висвітлення даного аспекту являється надзвичайно ак ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.