Основні форми здійснення іноземного інвестування
· Підрядне виробництво - зв`язки на основі внутрішньогалузевої спеціалізації. В його основі лежить поглиблення міжнародного поділу праці та внутрішньогалузевої спеціалізації (не за кінцевою продукцією, а деталями, вузлами, комплектуючими виробами, технологічними процесами).
· "Проекти під ключ" - це укладання контрактів на будівництво підприємств, які передаються власникові для експлуатації у стані їх повної готовності. Це можуть бути фірми-виробники промислового устаткування, будівельні фірми, консалтингові фірми, державні установи по виробництву певного виду продукції. [12; С.317].
Але можна визначити основні мінуси контрактної форми інвестування. Основною проблемою контрактної форми є втрата контролю на ринку. Також контрактна форма інвестування може породжувати неадекватне використання ліцензій, а також може породжувати майбутніх конкурентів.
Тому іншою формою інвестування є безпосередня участь в міжнародних операціях через поширення інвестиційної діяльності, головним чином через створення власних зарубіжних фірм та у формі спільного підприємництва.
Особливості спільного виробництва вже були розглянути вище при розгляді прямого іноземного інвестування. Тому можна визначити що спільне підприємництво - це діяльність заснована на співробітництві з підприємцями, підприємствами і організаціями країни-партнера та їхньому спільному розподілі доходів та ризиків від здійснення цієї діяльності.
Можна виділити плюси та мінуси спільної діяльності. До переваг можна віднести такі:
· це реальний спосіб функціонування на ринках країн, в яких заборонена або обмежена діяльність іноземних фірм без участі місцевого партнера;
· можливості об’єднання капіталів;
· можливості отримати певні пільги, переваги місцевого партнера;
· можливості швидкого пристосування, розуміння місцевого середовища за допомогою місцевого партнера;
· можливості мінімізувати ризик за умов мінливої політичної та економічної ситуації в різних країнах;
· загострення конкуренції на світових ринках.
Але існують два мінуси такі, як зіткнення інтересів партнерів та поєднання двох і більше корпоративних культур не завжди дає можливість подолати суперечності.
Тому можна зробити висновок
про те, що існують різні форми здійснення іноземного інвестування. Основними з них є прості та портфельні іноземні інвестиції, які в свою чергу також поділяються на підвиди. В будь-якій формі іноземного інвестування є свої плюси та мінуси. В цьому розділі були виділені всі співвідношення плюсів та мінусів та основні тенденції росту тієї чи іншої форми інвестиційної діяльності.
Подібні статті по економіці
Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної
нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи
іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...
Аналіз основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства ПП Молокозавод–Олком
Базою проходження практики є ПП «Молокозавод - Олком»
Метою проходження практики є вивчення основних
фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства.
Основні завдання ...
Державне регулювання зайнятості
Терно́пільська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у
місті Тернопіль. В історичному відношенні охоплює східну частину Галичини,
частину Західного ...