Меню сайту

Зміст фінансового планування

Оперативне планування.

В процесі оперативного планування на ВАТ "Бердичівський пивзавод” виконується детальна розробка планів підприємства та його підрозділів - окремих виробництв, цехів, виробничих дільниць, бригад, навіть робочих місць, на короткі проміжки часу - місяць, декаду, робочий тиждень, добу, зміну. При цьому розробка планів органічно поєднується з вирішенням питань організації їх виконання та поточного регулювання.

Оперативне планування поєднує в собі два напрямки роботи. Перший напрямок, в рамках якого розробляються оперативні плани та графіки виготовлення та випуску продукції, називається календарним плануванням

. Другий напрямок включає в себе роботи, що необхідні для безперечного оперативного обліку, контролю та регулюванню виконання оперативних планів та ходу виробництва. Цей напрямок дістав назву диспетчеризації.

Оперативне планування здійснюється в масштабі всього підприємства по цехах (міжцехове) та окремих цехів - по дільницях і робочих місцях (внутрішньоцехове).

Міжцехове оперативне планування

має за мету забезпечити зкоординовану діяльність та необхідні виробничі пропорції між цехами підприємства у відповідності з послідовністю технологічних процесів (заготовчих, обробних, складальних) та з урахуванням їх функцій - основні, допоміжні, обслуговуючі та побічні цехи. Але головним завданням міжцехового оперативного планування має бути погодження номенклатури заготовок, деталей, вузлів та строків їх пересування між цехами (виробництвами).

Внутрішньоцехове оперативне планування

включає в себе розробку календарних планів виробництва для дільниць та контроль їх виконання, розподіл робіт по дільницях, доведення до робочих місць, оперативне регулювання виробничих процесів.

На підставі річних планів по всім показникам розробляються квартальні, місячні, денні плани. На протязі місяця, кварталу, року та на перспективу плани підлягають уточненню і коригуванню з метою оптимізації та по причині змін цін на сировину та матеріали, збільшення або зменшення податків, змін в оплаті праці і т.д.

Обов’язковою умовою виконання планів до ділянок підприємства є інформування.

Плани по основним техніко - економічним показникам обговорюються з винесенням по ним згоди з участю ділянок, далі виносяться на засідання Правління, і в залежності від важливості виноситься на розгляд загальних зборів акціонерів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Аналіз і оцінка фінансово-економічного стану ДП Куп'янського лісового господарства
Фінансово-економічний аналіз являє собою оцінку фінансово - господарської діяльності підприємства в минулому, дійсному й передбачуваному майбутньому. Його ціль - визначити стан «фінанс ...

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності, здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють матеріальні і ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.