Меню сайту

Трудові ресурси підприємства та їх використання

(

Додаток №10,11,12,13)

Окреслюючи цілі та напрямки розвитку діяльності товариства, його керівництво повинно визначити необхідні для їх реалізації ресурси, в тому числі трудові.

Планування трудових ресурсів на діючому підприємстві починається з оцінки їх наявності. Остання передбачає інвентаризацію робочих місць, виявлення кількості працюючих по кожній операції, що забезпечує реалізацію кінцевої мети - створення продукції. Аналіз і подальші розрахунки проводяться за категоріями працюючих (робітники, керівники, спеціалісти, службовці), а по кожній з них - за професіями, спеціальностями, розрядами.

Визначення планової чисельності персоналу залежить від специфіки підприємства, особливостей його функціонування.

Зокрема на бердичівському пивзаводі чисельність персоналу на плановий рік розраховується на підставі використання потужності підприємства, існуючого обладнання та устаткування, норм обслуговування і становить 145 чол.

При встановленні чисельності управлінського персоналу керуються типовими штатними розкладами, розробленими наукою управління та практикою в тій чи іншій сфері діяльності.

Додаткова потреба персоналу на плановий період виявляється на основі співставлення його фактичної наявності та потреби на плановий рік за окремими професіями та кваліфікаціями. Вона розраховується як очікуваний приріст, з урахуванням компенсації зменшення (вихід на пенсію, призов до армії і т. ін.), заміни практиків спеціалістами тощо.

Подібні статті по економіці

Використання трудових ресурсів Західної України
Перехід до ринкової економіки на сучасному етапі характеризується поступовим зрушенням в структурі зайнятості населення за галузями, сферами та секторами економіки України. Розглядаючи проб ...

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

Історія економічних учень
Історію людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена. Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе лише з появою писем ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.