Меню сайту

Служба безпеки на підприємстві

Чистий прибуток дорівнює: 60,57 • 0,7 = 42,40 тис. грн.

З цього прибутку сплачено проценти за кредит і погашено заборгованість за енергоносії: 42,40 - 2,2 - 8,3 = 31,9 тис. грн. Отже, ця сума прибутку підлягає розподілу на підприємстві:

,9 : 4 = 7,975 тис. грн. - фонд нагромадження;

,975 • 3 = 23,925 тис. грн. - фонд споживання.

ВИСНОВКИ

В умовах розвитку ринкової економіки проблема аналізу ризиків і забезпечення безпеки окремої особи, підприємства і держави у цілому набуває багатобічного характеру й охоплює всі сфери суспільного життя: від небезпеки протиправних дій у стосунках і безробіття до небезпеки втрати Вітчизни. Тому очевидним є той факт, що нові умови господарювання й нова концепція суспільного розвитку вимагають нових підходів до формування систем безпеки та заходів, щодо розвитку нових форм взаємовідносин між державою і громадянами.

Широкий спектр проблем, з якими пов'язана економічна безпека підприємства, потребує їхньої системної класифікації за такими видами (підприємствами): технологічна, ресурсна, фінансова, ринкова та соціальна безпека.

Економічна безпека має складну структуру, яка за аналізом фахової літератури [2; 3; 8; 10] припускає виділення трьох найважливіших елементів:

економічна незалежність економіки не має абсолютного характеру (міжнародний поділ праці привів до взаємозалежності національних економік, за якого економічна незалежність визначається чинниками контролю за національними ресурсами, рівнем ефективності виробництва, якістю продукції, конкурентоспроможністю, що дозволяє брати участь у світовій торгівлі, коопераційних зв'язках і обміні науково-технічними досягненнями);

стабільність і стійкість національної економіки припускає захист усіх форм власності, створення умов і гарантій для підприємницької активності, боротьбу з чинниками дестабілізації (кримінальними структурами, розривами у розподілі доходів тощо):

економічна безпека припускає здатність до саморозвитку та прогресу (створення сприятливого інвестиційного клімату, активізація інноваційної діяльності, постійна модернізація виробництва тощо).

Таким чином, економічна безпека - це сукупність умов і чинників, які забезпечують незалежність як окремого підприємства, так і національної економіки у цілому, їхню стабільність і стійкість, здатність до постійного оновлення і самовдосконалення.

Найбільший вплив на формування економічної безпеки підприємства має держава. Використовуючи прямі та непрямі методи втручання, вона регулює економічний і соціальний розвиток країни. Інтереси підприємства та держави не завжди збігаються, їхнім спільним мірилом є економічна безпека. Таким чином, невирішена раніше частина проблеми полягає у тому, щоб, створюючи базу для економічної безпеки держави, не завдавати шкоди інтересам підприємства.

З огляду на можливе втручання держави в економіку підприємства, економічну безпеку останнього мають визначити такі аспекти:

правова основа (закони, які регулюють правові відносини між державою та підприємством);

кредитна й інвестиційна політика, яка враховуватиме увесь спектр потенціальних інвесторів;

постійний розвиток ринку, у тому числі співвідношення монополій і дрібних виробників, конкурентів та партнерів;

розвиток інфраструктури підприємства (банківської системи, аудиторської служби, інформаційної системи).

Конкретними кроками на шляху до підвищення рівня економічної безпеки українських підприємств можуть бути:

у сенсі технологічної безпеки - закриття низькорентабельних і збиткових підприємств; зміна системи оплати праці наукових кадрів; створення нових організаційно-виробничих структур; використання лізингу: активна участь у міжнародних виставках, семінарах;

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Цикли Кондрат'єва
Відомо декілька типів економічних циклів, які іно­ді називають хвилями. Їх важко виділиті з-за великої кількості їх показників, з-за часової pозмитості гpаниць між ними. Так звані довгі ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах глобалізаціїних процесів. О ...

Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.