Меню сайту

Світовий досвід залучення іноземних інвестицій

Успіхи КНР у залученні прямих іноземних підприємницьких капіталовкладень загалом пов'язані зі створенням на значній території країни сприятливого інвестиційного клімату, тобто комплексу матеріальних та інституціональних умов, які надають інвесторам можливість знижувати виробничі витрати до рівня нижчого за середній у світі. Складовими такого інвестиційного клімату є низька вартість робочої сили, надання права на порівняно дешеве користування землею, прийнятний рівень розвитку виробничої та соціально-побутової інфраструктури в районах пільгового інвестування, економічно виважена система оподаткування, преференційний міграційно-митний режим; сприятливе митне та валютне законодавство. Щоб залучити максимально можливий обсяг ресурсів з-за кордону, належна увага приділяється великим інвестиційним проектам, які реалізуються на базі спільного підприємництва. Якщо спільне підприємництво із загальним обсягом інвестицій до 3 млн дол. США має право на отримання кредиту в розмірі щонайбільше 43 % суми власних вкладень, то для об'єкта вартістю 10-30 млн дол. і більше кредити можуть у 1,5-2 рази перевищувати власні кошти. Досить привабливими сферами вкладення іноземного капіталу в економіку Китаю стали виробництво, реалізація та обслуговування сучасних комп'ютерних систем, а також автомобільна промисловість. За оцінками фахівців, один долар, вкладений в економіку Китаю, дає 6-8 дол. США прибутку.

Прямі іноземні інвестиції в економіку Китаю в березні 2011 р. склали 12,5 млрд дол. Такі дані оприлюднило Міністерство торгівлі Китаю, передає Bloomberg.

Рівень цього показника зріс на 33% в порівнянні з 2010 р., що складає збільшення в 29% у І кварталі 2011 р. в порівнянні з 2010 р.

Все ж таки, уряд Китаю має намір збільшити рівень обов'язкових резервів для кредитних установ для зменшення рівня готівкових коштів в обігу. На думку експертів, даний крок не допоможе зменшити рівень інфляції.

Після останнього збільшення рівня резервування до 20,5%, інфляція зросла до 5,4%. За заявою колишнього радника Центробанку Китаю Йу Юндіна, уряд повинен зміцнювати національну валюту по відношенню до долара шляхом контролю цін на споживчі товари.

Так, основним показником, який приваблює іноземних інвесторів, став рівень внутрішніх резервів Китаю, який, на сьогоднішній день, найвищий у світі - 3 трлн дол.

Висновок

Одним з напрямків виходу України з економічної кризи, забезпечення взаємозв’язку та взаємозалежності таких складових економічної політики держави, як інноваційної, бюджетної та інших, для визначення нових пріоритетів в економічній, промисловій та науково-технічній політиці є залучення й ефективне використання іноземних інвестицій, які, з одного боку, сприяють формуванню національних інвестиційних та інших ринкових чинників, з іншого - є основою розвитку підприємств, окремих галузей та економіки країни в цілому. Від сучасного стану залучення іноземних інвестицій в економіку України залежить не тільки сталий розвиток національного виробництва, науково-технічний і соціальний прогрес, а й належне місце держави в світовому господарстві.

Таким чином, незважаючи на значні наслідки економічної кризи, існує ряд потенційних інвесторів, які володіють значним інвестиційним капіталом. Зважаючи на те, що поступово попит на інвестиції зростатиме, ці інвестори матимуть широкий вибір щодо сфери спрямування свого капіталу, тому використання суто економічних стимулів (надання податкових пільг, гарантій уряду, створення режимів найбільшого сприяння на обмежених територіях тощо) навряд чи будуть вирішальними чинниками при прийнятті рішень інвесторами щодо обсягу і напряму вкладання коштів. Значну роль будуть відігравати інституціональні чинники, зокрема: політична стабільність, яка визначатиме горизонт інвестування; прозорість правил ведення бізнесу, яка визначатиме привабливість країни для інвестора з точки зору можливості адаптації до цих правил; знання і поважання особливостей ведення бізнесу в різних країнах, що визначатиме можливості співробітництва з ними; зменшення кількості неформальних правил ведення бізнесу, зрозумілих лише вітчизняним підприємцям.

Основним завданням для нашої держави на сучасному етапі розвитку є створення сприятливого інвестиційного клімату для вітчизняних та іноземних інвесторів, а це неможливо без державного втручання. Беручи до уваги ситуацію, що склалася, треба відмітити, що приватний іноземний капітал не буде вкладатися в країну з низькою внутрішньою інвестиційною активністю. Іноземних інвесторів не цікавлять регіони з нерозвинутою транспортною інфраструктурою, дефіцитом електроенергії та тепла. Тому активізація інвестиційної активності держави неможлива без створення нового механізму організації бюджетного фінансування капітальних вкладень, який би забезпечував високу ефективність вкладених коштів і контроль за їх використанням.

Україна на сучасному етапі розвитку її економіки повинна створити сприятливе інвестиційне середовище для залучення колосальних фінансових ресурсів. Адже інвестиції є джерелом коштів, необхідних для модернізації та розвитку української економіки. Вони сприяють залученню нових виробничих технологій, а також технологій ринкової поведінки.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності, здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють матеріальні і ...

Еволюція золота та його роль в сучасних умовах
Якщо на перших етапах розвитку товарного виробництва гроші існували як товар - загальний еквівалент, то гроші і зараз продовжують виконувати функцію загального еквівалента, хоч зі зміною ...

Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.