Меню сайту

Фінансова підтримка інновацій, їх впровадження на підприємстві

Інноваційна діяльність в умовах ринкової економіки поєднує співпрацю наукових установ і виробничих підприємств та створює окремий національно-господарський комплекс.

Інновації з погляду фінансування являють собою здійснення капіталовкладень, тобто фінансування розробки і впровадження нових технічних засобів виробництва та продукції, що є предметом програм і проектів. Попит на інновації завжди існує, однак завжди існує і проблема фінансування інновацій.

Фінансування інновацій - формування грошових та інших ресурсів з метою здійснення капітальних вкладень у нові технічні засоби виробництва, технології і види продукції [18].

Отже, основною проблемою проведення інноваційної діяльності є пошук коштів і цільове (інноваційне) їх використання.

Інноваційна діяльність супроводжується залученням капіталовкладень, розміри яких визначаються змістом і масштабом інноваційних проектів [12].

Нагромадження грошових і матеріальних ресурсів для здійснення інноваційних капіталовкладень вимагає використання різних доступних новаторові джерел на рис. 1.4.

Рис. 1.4 − Загальна схема джерел інноваційних капіталовкладень [2]

Можна простежити зміни у фінансуванні інноваційної діяльності, що зображено на рис 1.5.

Рис. 1.5 − Динаміка фінансування інноваційної діяльності [4]

Обсяг і структур інноваційних капіталовкладень цілком залежить від наявною обсягів власних грошових ресурсів.

Фінансування інноваційних проектів тісно пов'язане з обґрунтуванням як видів джерел, так і інвесторів. Річ у тому, що за грошові і матеріальні ресурси підприємство мусить платити своїм кредиторам. Навіть за власні ресурси у формі дивідендів акціонерам.

Що стосується фінансових методів стимулювання інноваційної діяльності, то їх поділяють на два основних типи: державні та недержавні на рис. 1.6.

Рис. 1.6 − Основні фінансові методи стимулювання інноваційної

діяльності [8]

У світовій практиці особливо важливе місце відводиться податковим формам непрямих методів стимулювання інноваційної діяльності, які реалізуються здебільшого у вигляді податкового кредиту, податкових канікул і податкових знижок. Сутність останніх полягає в тому, що підприємству дозволяють вилучити з бази оподаткування певний відсоток від суми, яку воно витратило на інноваційну діяльність.

Подібні статті по економіці

Фінансова стійкість підприємства
З переходом економіки України до ринкових відносин підвищується самостійність підприємств, їх економічна та юридична відповідальність за результати діяльності. Різко зростає значення фінансової стійк ...

Удосконалення форм праці та впровадження науково–технічного прогресу
Вирішальним засобом підвищення ефективності діяльності підприємства ресторанного господарства є вдосконалення форм праці та впровадження науково-технічного прогресу. Саме про вд ...

Загальноекономічна характеристика діяльності ТОВ Агротранссервіс
Зорієнтованість України на досягнення до 2020 року економічних показників розвинених європейських країн вимагає забезпечення щорічного зростання ВВП в розмірі 6-8 відсотків. Уже сьогодн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.