Перспективні напрями сімейного бізнесу в Україні
Для української економіки розвиток сімейного бізнесу набуває виняткового значення. Саме ефективне підприємництво, що ґрунтується на приватній власності, є важливим джерелом економічного зростання.
Особливий інтерес становить розвиток малого туристичного бізнесу в сільській місцевості, який набув значного поширення в Угорщині, Чехії, Польщі, Словаччині та Великобританії. Можливість задовольнити рекреаційні потреби населення, що мешкають в умовах урбанізованого середовища, в районах, де є високий ступінь забруднення, зумовило істотний інтерес до сільського зеленого туризму, як до однієї з альтернативних форм відпочинку.
Сільський зелений туризм є перспективним напрямком малого туристичного бізнесу, що ґрунтується на основі активного відпочинку в сільській місцевості. Різноманітність надання послуг сімейними господарствами, які організовують цей вид бізнесу, має широкий спектр: пізнавальний (знайомство з культурно-історичними, природними, етнографічними цінностями), розважальний (риболовля, полювання, збирання грибів, ягід і трав), оздоровчий (купання у водоймах, виконування фізичної роботи). Саме зміна вражень і постійний контакт з природою роблять сільський зелений туризм одним із найефективніших типів рекреаційної діяльності.
Існуюча зарубіжна економіка давно навчила міських і сільських мешканців будувати свої стосунки на основі взаємної вигоди. Таким чином, завдяки розвитку сільського туризму жителі міста отримали можливість за допустимими цінами оздоровитись та відпочити, та сільські мешканці - можливість більш ефективно використати свій житлового фонд, реалізувати частину сільськогосподарської продукції на місці. Крім цього, економічна актуальність такого виду малого бізнесу в сільських районах полягає у можливості вирішити проблеми зайнятості, а для міського населення - розширити взаємозв'язки між містом та селом, конвергенції їх соціально-економічного розвитку.
Пріоритетність розвитку сільського зеленого туризму в Україні зумовлюється також нагальною потребою вирішення соціально-економічних проблем сучасного села.
Важливим аспектом туристичного продукту є можливість використання етнографічних особливостей території: ознайомлення з традиціями, національною кухнею, ремеслами, фольклором конкретних областей, а також участю в етнографічних фестивалях. Звичайно, для цивілізованого відпочинку в селі необхідною умовою є і соціальна інфраструктура: музеї, виставки, медичні установи.
У світі сільський зелений туризм розглядається як альтернатива сільському господарству за величиною отриманих прибутків. До того ж, розвиток інфраструктури сільського туризму не потребує таких значних капіталовкладень, як інші види туризму, і може здійснюватися за рахунок коштів самих селян без додаткових інвестицій. Скорочення міграції з сіл до міст надасть змогу заощадити значні фінансові й матеріальні ресурси, адже за підрахунками експертів Європейського банку реконструкції та розвитку, облаштування в місті вихідця з сільської місцевості в 20 разів дорожче, ніж створення умов для його життя і роботи в селі [19].
Необхідною умовою розв'язання існуючих проблем функціонування сімейних господарств в Україні є сприяння їх розвитку, що в подальшому зменшуватиме рівні інфляції та безробіття. Тому вважаємо, що одним із способів подолання безробіття в Україні є впровадження та підтримка "домашнього” (надомного) бізнесу, у межах якого можна займатися і ремеслами, і побутовими послугами, надавати ділові та освітні послуги (фінансові, бухгалтерські, консультаційні, рекламні, комп'ютерні, управлінські), а також послуги будівництва, юридичні та оздоровчі послуги.
Подібні статті по економіці
Іноземний капітал в економіці України стан, проблеми і перспективи
Актуальність теми. Україна як молода незалежна,
суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв'язків
з іншими країнами світу. Світові економічні зв'язки нам пот ...
Інноваційні напрями регіонального розвитку
У
сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім
каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент
конкуренції.
Сьогодні
Україна пережива ...
Україна у вимірі індексу людського розвитку (1998-2009 рр)
Сьогодні
в період трансформаційних змін соціальної та економічної системи України та
багатьох країн світу однією з найважливіших проблем суспільства є не лише
збереження, а й примноженн ...