Сімейна економіка в працях вчених кейнсіанського, неокласичного, інституціонального та неоінституціонального напрямків
Концепція специфічного сімейного капіталу отримала визнання і розвивалася далі. У 1982 р. Й. Бен-Порат в роботі "Сім'ї, друзі, фірми та організація обміну" аналізує сім'ю як співтовариство окремих особистостей, які можуть отримати вигоду або надприбуток через загальне виробництво в домашньому господарстві. Збільшення добробуту прямо пов'язане з укрупненням індивідуальних домашніх господарств [6].
Представники неоінституціоналізму розглядають домогосподарство як важливий суб’єкт господарської системи, який часто діє неусвідомлено й не завжди може заздалегідь передбачити результати своєї діяльності. Крім того, вони значну увагу приділяють дослідженню норм, правил, стереотипів мислення, які керують поведінкою членів домашнього господарства в економічному просторі, тобто аналізують різні психологічні, соціальні, політичні чинники, які впливають на діяльність домогосподарства. Гендерні питання, зокрема пригнічення прав жінки, способи присвоєння чоловіком результатів її діяльності та інші, знайшли відображення у наукових розробках прихильників неомарксизму [5].
Комплексне використання методології вищеназваних провідних шкіл і наукових теорій дозволяє повною мірою розкрити суть соціально-економічної категорій "домогосподарства" та "сім'ї": їх структури і функцій; системи внутрішніх і зовнішніх відносин, що впливають на їх життєдіяльність; механізм їх взаємовпливу і взаємодії, що сприяє формуванню поведінкових стратегій їх членів, в реалізації яких, важливу роль відіграють глибинні процеси формування свідомості членів домогосподарства.
сімейний бізнес господарство україна
Подібні статті по економіці
Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин
відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній
економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...
Дослідження функціональних стратегій сучасного підприємства
В умовах ринкової економіки сталися кардинальні зміни в
системі управління об'єктів господарювання. У централізованій економіці свобода
вибору постачальників ресурсів і маніпулювання рес ...
Антимонопольне регулювання в корпоративному секторі
Темою, обраною для розгляду в даній роботі
є антимонопольне регулювання в корпоративному секторі.
На сьогодні для економіки України висвітлення
даного аспекту являється надзвичайно ак ...