Меню сайту

Запровадження лізингу в аграрному підприємстві

Щодо умов фінансування та кредитування лізингових операцій, то в

останні роки досягнуто певних успіхів у державній підтримці підприємств через здешевлення кредитів комерційних банків. Спостерігалися позитивні тенденції щорічного зниження пільгових процентних кредитних ставок банків. Так, вони дорівнювали: у 2001 р. - 35%, 2002 р. - 27%, 2003 р. - 20,3%. При цьому облікова ставка Національного банку становила 7% [9].

Проте слід зазначити, що, існуючий фінансово-кредитний механізм все ж недосконалий, оскільки не стимулює інвестиційну, лізингову діяльність. Не створено іпотечних банків, немає реального права власності на землю, розвиненого ринку землі. Крім того, банківські кредити короткострокові, а висока ставка лягає додатковим тягарем на лізингоодержувача, оскільки вона враховується у лізингових платежах.

Умови праці зайнятих у сільському господарстві досить складні; переважає ручна, немеханізована праця. Навіть у суспільному секторі аграрного виробництва ручною працею зайнято близько двох третин працівників. З точки зору полегшення праці, підняття її престижу, роль і потреба у лізингу нової техніки та сучасних передових технологій велика.

Організаційні фактори впливу на лізинг включають у себе розвиток ринку лізингових послуг і його інфраструктури на різних територіальних та управлінських рівнях (національному, регіональному і місцевому). Існуюча нині інфраструктура ринку лізингових послуг слабо розвинена. Монопольне положення на ринку техніки для аграрного сектора займають державні компанії НАК “Украгролізинг” та НАК “Украгромашінвест”. Одним із шляхів розширення кола лізингодавців є залучення іноземних лізингових компаній в Україну. Проте, як показує досвід, в основному ці компанії перестрахо вуються і висувають значно вищі вимоги до клієнтів, ніж банки. Великою перешкодою також є нав'язування конкретної іноземної техніки чи обладнання, а не якогось іншого.

Недосконалість інфраструктури ринку лізингових послуг призвела до появи чисельної армії посередників, що спричиняє значне подорожчання цих послуг.

Не менш важливу роль у розвитку лізингу відіграють політико-регуляторні чинники. Політична та економічна стабільність виявилися значними за своєю роллю факторами, що впливають на розвиток лізингу. Саме економічна та політична нестабільність у нашій країні є, на думку спеціалістів і керівників господарств, тими чинниками, які заважають розвитку лізингу в сільському господарстві.

Формування лізингу залежить також від дії нормативно-правових факторів. Нестабільність, постійна змінюваність законодавчої бази, нечіткість, а часто й протиріччя, заплутаність нормативно-правових положень утруднюють розвиток лізингової діяльності.

Надзвичайно велику роль у розвитку лізингу відіграють економічні умови для розвитку підприємництва. Поки що вони тільки гальмують цей процес: немає підтримки підприємців з боку держави, неможливо отримати кредити на прийнятних умовах, відсутні інвестиції тощо. Проте саме у цьому секторі економіки є багато потенційних суб'єктів лізингу та лізингоодержувачів.

Інформаційні чинники теж відіграють важливу роль у поширенні лізингових операцій. Нині практично відсутня державна статистична звітність щодо лізингової діяльності, немає даних про обсяги операцій, суб'єктів та об'єктів лізингу, інфраструктуру ринку лізингових послуг тощо. Відсутній і єдиний інформаційний банк даних: лізингових компаній, заводів-виробників технічних засобів, банків-кредиторів, умов укладання лізингових угод та інша необхідна інформація. Практично відсутня реклама у засобах масової інформації: на радіо, телебаченні, в газетах. Це призводить до незнання підприємцями вигод і переваг, умов отримання і повернення майна та інших можливостей.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Анализ конкурентоспособности предприятия
Одна з найважливих задач розвитку підприємтсва і країни в цілому, нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забеспечення випуску необхідної кількості сучасних виробів та покращенн ...

Економічна експертиза інвестиційного проекту
Призначення роботи - практична підготовка студентів до виконання економічних розрахунків у дипломних проектах, а саме обґрунтування інвестиційних рішень і послідовності формування економ ...

Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності
Трудові ресурси - сукупність здатних до праці людей, становлять основний елемент продуктивних сил суспільства, характеризуються потенційною масою живої праці, що в даний період є в наяв ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.