Меню сайту

Загальна характеристика економічної діяльності підприємства

Кс =100/ 365, К с =0,27

Оскільки коефіцієнт спеціалізації у нашому господарстві дорівнює 0,2 то ми робимо висновок, що це підприємство є багатогалузевим (додаток А).

Розглядаючи основні технологічні процеси, слід розділити їх на основні технологічні процеси в рослинництві, тваринництві, переробних цехах та у торгівельній мережі (адже підприємству підпорядковуються ковбасний цех, консервний цех, є ціла серія власних точок реалізації готової продукції). аграрний основний фонд лізинг

У рослинництві основними технологічними процесами є: передпосівний обробіток ґрунту, посів, догляд за посівами, збір урожаю. Щодо тваринництва, то тут ми можемо виділити утримання молочного стада, відгодівлю ВРХ на забій, вирощування та утримання для продажу племінних телиць. Кожний з цих технологічних процесів можна було б поділити на більш дрібніші, але метою нашої практики є виділення основних серед них.

Що ж до загального технологічного рівня виробництва, то тут слід зауважити, що усі заходи, передбачені технологічними процесами, проводяться вчасно, підприємство в достатній кількості забезпечене автотракторним парком, торговими площами та складськими приміщеннями підприємство також забезпечене, в наявності є один продовольчий магазин, достатньою є й кількість виробничих приміщень. Узагальнюючи усе вище сказане, я хотіла б сказати, що дане підприємство, є достатньо оснащеним, загальний технологічний рівень виробництва задовільний, підприємство отримує прибутки і є привабливим для інвесторів.

Трудові ресурси - сукупність працівників, які здатні працювати в аграрному виробництві, мають певний фізичний розвиток, знання, навики для якісного та своєчасного виконання технологічних робіт у сільському господарстві. Як ми бачимо з даної таблиці, більша частина керівного складу господарства - це люди з вищою освітою. Це дає нам підставу стверджувати, що вони використовують свої знання у виробничо-збутовій діяльності і забезпечують стабільне функціонування господарства.

Далі розглянемо показники забезпеченості земельними, трудовими та матеріальними ресурсами господарства та проведемо аналіз ефективності їх використання.

Таблиця 2.4

Кількість працюючих в ТОВ “Гостинне” станом на 01.01.2009 р.

Галузь, виробничий підрозділ

Кількість працюючих, осіб

Структура, %

Всього працівників

156

100

Адміністрація підприємства

6

5,2

Галузь рослинництва

74

44,5

Галузь тваринництва

68

35

Тракторний парк

8

6,8

Забезпеченість господарства земельними ресурсами зберігається на рівні 5 га. Трудозабезпеченість товариства на протязі 2006-2008 р. Залишається незмінним і становить у 2008 р. 4 особи в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь (таблиця 2.5). Однак в цілому зменшення рівня забезпеченості господарства трудовими ресурсами супроводжувалось збільшенням виробництва продукції на 1 працівника, що є прямим свідченням ефективного їх використання. Проведений аналіз показників ефективності використання трудових ресурсів свідчить, що в цілому ефективність збільшується. В 2006 р. в господарстві на 1 працівника було вироблено на 1,77 тис. грн. більше валової продукції ніж в 2008 р., зростання становить 36%, на 1 люд. год. затрат праці на 1,23 грн. більше, ніж в базисному році.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Загальна характеристика системи менеджменту підприємства
Формування ринкової економіки здійснюється шляхом запровадження нових суспільно-економічних відносин, які базуються на існуванні різних форм власності та способів господарювання. Адміні ...

Аналіз основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства ПП Молокозавод–Олком
Базою проходження практики є ПП «Молокозавод - Олком» Метою проходження практики є вивчення основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства. Основні завдання ...

Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.