Меню сайту

Загрози підприємства та шляхи їх запобігання

Розрахунки Z, - показників знаходяться в межах більше 2, а це означає, що за даною моделлю підприємству банкрутство не загрожує.

Загалом, діяльність кожного підприємства є ризиковою, усі вони підлягають загрозам, мають певну ймовірність зазнати ризик і не існує повної впевненості у їх уникненні. Проте кожне з них прагне мати певні гарантії якщо не повного уникнення, то хоча б зниження рівня загроз до мінімального. Підприємства різних галузей мають різний ступінь можливих загроз, але у аграрних підприємств він є вищим середнього, що є досить негативним. [8]

Одним із шляхів запобігання загрозам економічної безпеки підприємства, які є актуальними в наш час, може виступати страхування. Але страхування не завжди є безпечним, саме тому держава повинна проводити ряд заходів, які б зменшили загрози у діяльності підприємства. Такі заходи обов'язково повиннібути закріплені у законодавстві економічної

Висновки

В сучасних ринкових умовах важливе місце посідає безпека підприємства, оскільки на ринку діє велика кількість суб'єктів господарювання, які взаємодіють між собою. Кожен з них бажає отримувати прибуток, вести активну діяльність, зайняти більшу частину усього ринкового середовища. В таких умовах важливу роль відіграє саме економічна безпека підприємства, яка забезпечує його захист та фінансову незалежність.

Загалом економічна безпека підприємства - це такий стан ресурсів і підприємницьких можливостей, за якого гарантується найбільш ефективне їх використання для стабільного функціонування та динамічного науково- технічного та соціального розвитку, запобігання внутрішнім та зовнішнім негативним впливам.

На економічну безпеку підприємства можуть впливати різноманітні фактори негативного впливу. Саме тому її основна ціль - забезпечення стійкого функціонування підприємства в теперішньому часі та в майбутньому.

Важливо зазначити, що система економічної безпеки підприємства - це комплекс різноманітних заходів, спрямованих на кількісну реалізацію захисту інтересів підприємства від зовнішніх та внутрішніх загроз.

Вивчивши питання економічної безпеки підприємства, варто зазначити, що існує 2 основних підходів до оцінки рівня економічної безпеки підприємства: індикаторний та ресурсно-функціональний.

У роботі розглядається товариство з обмеженою відповідальністю (TOB) „Острійківське", яке має зерно - м'ясо - молочний виробничий напрям з розвинутим виробництвом олійних культур. Це є позитивним, оскільки, свідчить, що підприємство розвивається і має різну спрямованість своєї діяльності. Варто також зазначити, що досліджуване підприємство ефективно використовує свої земельні ресурси базу, широко використовує свої можливості. Загалом робота підприємства оцінюється перспективно, не дивлячись на те, що у його діяльності були як позитивні, так і негативні результати.

Розглянувши і проаналізувавши досягнутий рівень економічної безпеки підприємства, варто наголосити, що усі фактори мають різний ступінь впливу на економічну безпеку підприємства. Говорячи загалом, можна сказати, що отримані результати розрахунків свідчать про тісний зв'язок економічної безпеки із валовим прибутком, чистим прибутком та коштами на рахунках. Зворотна ж залежність економічної безпеки спостерігається від таких чинників як поточні зобов'язання та дебіторська заборгованість.

Що ж стосується отриманої кореляційно-регресійної моделі, можемо зробити наступні висновки: перевірка достовірності за критерієм Стьюдента виявила, що лише параметри трьох факторів є значущими, отже модель не є достовірною; між результативною ознакою і факторами існує середній зв'язок; обчисливши критерії Фішера і з'ясувавши, що модель є статистично значущою, можемо сказати, що дану модель можна використовувати для прогнозування.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Житлове будівництво в Україні
Проблема забезпечення населення житлом, як на початку 90-х років XX ст. так і нині, належить до найгостріших соціально-економічних проблем в Україні. Наша країна має потребу у функціону ...

Економiчна ефeктивнiсть iнформацiних тeхнологiй в управлiннi пiдприємством при здiйснeннi ЗEД (на прикладі ПрАТ Рiвнe-Борошно)
З глобальним розвитком суспiльства, пiдприємств, i наукових тeхнологiй управлiння ними зростає роль сучасних iнформацiйних тeхнологiй. Бeз iнформацiйних тeхнологiй тeпeр важко уявити буд ...

Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті студентами знання, він допоможе майб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.