Меню сайту

Аналіз фінансових результатів

За даними таблиці виручка від реалізації на кінець 2012 року склала 10317,0 тис. грн. Збільшення від показника на початок 2012 року дорівнює 4226,0 тис. грн. Собівартість реалізованої продукції склала На кінець 2012 року 6643 тис. грн. збільшення проти початку 2012 року складає 2055 тис. грн. Собівартість, до виручки складає 64,39 %.

Прибуток (збиток) від реалізації підприємства збільшився на 1467 тис. грн., або на 300,61 %, та склав на кінець 2012 року 1955,0 тис. грн.

Рівень рентабельності збільшився на 18,8 %, та склав 29,43 %, що свідчить про підвищення ефективності діяльності підприємства.

Прибуток від реалізації до виручки збільшився на 10,9 %, та склав на кінець року 18,95 %. Балансовий прибуток збільшився на 1096,0 тис. грн., та склав 2761,0 тис. грн. Чистий прибуток підприємства дорівнює балансовому оскільки платежів до бюджету підприємство не здійснювало.

Чистий прибуток склав на кінець 2012 року 2628,0 тис. грн, отже спостерігається зростання прибутковості діяльності за 2012 рік.

Таким чином, за результатами аналізу прибутковості ВАТ «Агропром» зроблено висновок про зростання як абсолютної суми прибутку так і показника рентабельності що свідчить про зростання прибутковості та підвищення ефективності діяльності підприємства у кінці 2012 року.

Подальше збільшення прибутку можливе за рахунок: нарощення обсягів виробництва і реалізації товарів; здійснення заходів щодо підвищення продуктивності праці своїх працівників; зменшення витрат на виробництво продукції; кваліфікованого здійснення цінової політики; грамотної побудови ділових відносин з постачальниками,посередниками, покупцями; покращення системи маркетингу на підприємстві; удосконалення продукції з середнім рівнем рентабельності, а низькорентабельну зняти з виробництва; постійного проведення наукових досліджень аналізу ринку, поведінки споживачів і конкурентів.

Аналіз використання прибутку

Необхідним елементом аналізу є дослідження результатів фінансової діяльності та напрямків використання прибутку.

Аналізу підлягає розподіл прибутку звітного та попереднього років, який відображений в ф.2.

У тому разі, коли підприємство збиткове, можна зробити висновок про відсутність джерела поповнення власних коштів підприємства для ведення ним нормальної господарської діяльності.

За наявності збитку попереднього або звітного року співвідношення в % для відповідної графи не розраховуються. Аналізується тільки відхилення по статтям використання прибутку.

Якщо на виробничий розвиток спрямовано менше 30% чистого прибутку, необхідно встановити об'єктивність причин такого розподілу, а також звернути увагу на розподіл прибутку "на інші цілі".

Якщо підприємство використало прибутку більше, ніж його отримало, то у цьому випадку необхідно звернути увагу, які саме статті витрат призвели до збитку.

Для наглядності результатів заповнюється таблиця 2.3.

Чистий прибуток розподіляється згідно зі статутом ВАТ «Агропром». За рахунок чистого прибутку створюються фонди накопичення, споживання, резервний фонд, частина прибутку спрямовується на поповнення власного оборотного капіталу та на інші цілі.

Згідно статуту прибуток у Товаристві створюється резервний (страховий) фонд у розмірі 25 відсотків статутного капіталу, з також інші фонди, передбачені законодавством України. Розмір порічних відрахувань до резервного фонду (страхового; фонду складає 5 відсотків суми чистого прибутку. Можливі збитки Товариства покриваються за рахунок резервного фонду. Якщо коштів резервного фонду недостатньо учасники приймають рішення про джерела їх покриття.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Дослідження рівня життя населення
Дослідження рівня життя населення є завжди актуальною темою, оскільки стосується безпосередньо основних пріоритетів суспільного розвитку людської цивілізації. Рівень життя населення я ...

Трудовий потенціал України
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: &quo ...

Економічні хвилі
Упродовж останніх двох століть реальний ВВП у більшості країн з ринкової економікою зростав, що забезпечило істотне підвищення рівня життя населення. Проте економічне зростання не було б ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.