Виготовлення шихти
Для виготовлення шихти використовують підготовлені сировинні матеріали.
Сульфат натрію та вугілля відважуються та окремо змішуються. Для зважування сировинних матеріалів використовують вагові лінії. При дозуванні матеріалів використовують, стрічкові живильники, електромагнітні хитки.
Для варіння зеленого та оливкового скла в шихту вводять:
Пісок кварцовий ДСТу 22551-77;
Сода кальцинована ДСТу 5100-85;
Сульфат натрію ДСТу 6318-77;
Доломіт ДСТу 23762-79;
Каолін ДСТу 21285-75;
Крейда ДСТу 12085-88;
Партахром;
Оксид заліза(оливкове скло).
Рецепт шихти на заданий хімічний склад скла розраховується лабораторією заводу з урахуванням лужності, вологості сировинних матеріалів. Компоненти шихти відважуються у відповідності до рецепту і в послідовності, яка вказана у рецептурі.
Для склотарного цеху:
Пісок, каолін, сода, сульфат натрію, крейда, доломіт, вода.
Вагове дозування компонентів шихти проводиться на дозуючих лініях, які оснащенні вагами ДВСТ та УЦК-4003 В (п). точність зважування на цих вагах залежить від межі навантаження. Так , якщо ваги розраховані на зважування до 100 кг, то точність становить 2 кг, а якщо межа зважування сягає 300 кг, то точність знижується до 5 кг. Точність зважування матеріалів дуже важливий чинник якості шихти тому, що за добу виготовляється дуже велика кількість шихти. За добу при співвідношенні шихта-склобій 70:30 в піч №1 завантажується 58т шихти та 19.2 т склобою, а в піч №3 - 114 т шихти та 39.6 т склобою.
Запас шихти у вигляді перехідного об’єму становить 10 кюбелів.
Барвники (партахром, Fe2O3 (пігмент)) важать окремо, в лабораторії, розфасовують у мішечки з щільної тканини. Барвники додають безпосередньо у змішувач, після того, як буде перемішано всі інші компоненти.
Припустимі відхилення по вазі окремих компонентів шихти повинні бути:
По піску ±0.2%
По доломіту ±0.2%;
По соді ±0.2%;
По сульфату натрію ±0.2%;
По каоліну ±0.2%;
По крейді ±0.2%;
По партахрому та оксиду заліза відхилення не допускаються
Приготована шихта повинна забезпечувати отримання зеленого скла хімічного складу, який приведено в таблицях 2.3 та 2.4.
Таблиця 2.3. – хімічний склад зеленого скла
SiO2 |
Al2O3 |
Fe2O3 |
СаО+MgО |
Na2O |
SO3 |
Cr2O3 |
71.2 |
1.8 |
0.3 |
12.2 |
14.2 |
0.3 |
0.17 |
±0.5% |
±0.5% |
±0.04% |
±0.2% |
±0.2% |
±0.02% |
±0.02% |
Подібні статті по економіці
Взаємовідносини продуктивних сил і виробничих відносин
Історичний
екскурс у минуле економічної думки показує, що люди завжди прагнули теоретично
усвідомити економічні умови свого існування, мотиви господарської діяльності, а
відтак, розгад ...
Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу
відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ.
Економічний аналіз означає виділення окремих показників
...
Витрати підприємства
Виробнича
практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину,
що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та
комерційної діяльності з ...