Меню сайту

Розрахунок фінансових показників компанії методом коефіцієнтів

Загалом значення даного коефіцієнту мають від’ємну динаміку, що є негативною тенденцією для підприємства. Сума прибутку, яка забезпечувала погашення відсотків з 2009 по 2011 рік зменшилася на 34,6% до 2,61 раз. Найбільш помітну динаміку коефіцієнту покриття відсотків впродовж досліджуваного періоду було помічено в 2010 році, коли значення даного показника зросла на 85,1% до 6,54 разів. Причинами такої позитивної зміни є зменшення виплат по відсоткам на 5,6% ( до 2 994 млн. дол. США) та зростання операційного прибутку на 74,7% до 19 573 млн. дол. США.

Коефіцієнти оборотності активів

Проблема оборотності активів є надзвичайно важливою в контексті підвищення ефективності фінансової діяльності компанії. Значення показників оборотності короткострокових та довгострокових активів визначають ступінь ділової активності компанії.

Коефіцієнт оборотності запасів (inventory turnover) є вагомим в контексті поліпшення ліквідності компанії, визначається як відношення продажів до запасів компанії. З метою прискорення оборотності коштів даний показник має демонструвати позитивно зростаючу тенденцію, через зменшення термінів зберігання запасів на підприємстві. Значення коефіцієнту оборотності запасів наведено на рис. 5.3.

Рис.5.3. Коефіцієнт оборотності запасів AT&T (2009-11)

Значення коефіцієнту має постійну тенденцію до зменшення, що є негативною динамікою. Запаси AT&T в процесі продажу в 2009 році оберталися 43,7 рази, а в 2011р. на 19,7% менше - лише 35,1 раз. Причинами від’ємного тренду є зростання суми запасів компанії за останні 3 роки на 33,4% до 3 611 млн. дол. США.

Коефіцієнт оборотності (окупності) активів (S/A) є вагомим показником ефективності використання капіталу і відображає швидкість перетворення запасів на готову продукцію та потім у грошову форму. Визначається даний коефіцієнт як відношення продажів до активів підприємства. Значення показника S/A для компанії AT&T наведено на рис. 5.4.

Рис.5.4. Коефіцієнт оборотності активів (2009-2011)

Незважаючи на позитивну динаміку показника, яки зростає щорічно на 1 відсотковий пункт, абсолютне значення є негативним. На 1 млн. дол. США активів компанія одержує від 440 до 470 тис. дол. США, що свідчить про низьку окупність. Компанії першочергово необхідно розширювати власну клієнтську базу і обсяг продажів, концентруючи увагу насамперед на обсягах продажів, а не на отриманні прибутків. Тобто компанія може використовувати значні фінансові ресурси в 2012 році на маркетинг власної продукції, а вже в подальших роках піклуватися про прибуток.

Коефіцієнт оборотності поточних активів (S/Ac) визначає ефективність використання поточних ресурсів і розраховується шляхом ділення продажів на поточні активи. S/Ac для компанії AT&T розрахований на рис 5.5.

Рис.5.5 Коефіцієнт оборотності поточних активів (2009-11)

Як видно з рис.5.5 тренд коефіцієнту окупності поточних активів є позитивним і свідчить про те, що значення коефіцієнту зростає в середньому на 6,2%. Прогнозоване значення S/Ac в 2012 році складає 5,83, однак достовірність такого прогнозу є низькою, через незадовільне значення коефіцієнту детермінації даного тренду (0,33). Отже, в 2011 році даний коефіцієнт становив 5,5 раз, що свідчить про ефективне використання поточних активів.

Коефіцієнти прибутковості є показниками кінцевого результату діяльності підприємства. Прибутковість визначається швидкістю обороту активів, ступенем їх покриття, боргом, ліквідністю, співвідношенням зобов’язань і акціонерного капіталу та іншими показниками. Основні показники прибутковості компанії AT&T наведені в табл.5.3.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Адам Сміт як економіст
Прийняти правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій економічної системи. ...

Інститути та засоби управління зовнішньою торгівлею на національному рівні
Система державних органів управління зовнішньоекономічною діяльністю. Принципова структура інститутів, що управляють зовнішньоекономічною сферою, і в промислове розвинутих країнах, і в краї ...

Аналіз економічного потенціалу підприємства та напрями підвищення ефективності його використання
Проблема підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняного виробництва, наявність конкретних переваг, що виступають гарантом тривалого та ефективного функціонування підприємства в ри ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.