Меню сайту

Роль золота в сучасних умовах

Висновки

Під заставу розміщених на рахунку банківських металів завжди можна отримати грошовий кредит. Великою популярністю серед промислових споживачів користуються кредити в банківських металах (кредитні ресурси у фізичному золоті чи у грошовому еквіваленті до золота). Перевагою таких кредитів є низька відсоткова ставка (в середньому 6-7% річних, залежно від терміну залучення). Зниження ціни золота на ринку та закінчення терміну погашення кредиту також грає на руку позичальнику і може ще більше здешевити вартість ресурсів.

Купівля зливків та монет із дорогоцінних металів - це поширений у більшості країн світу спосіб інвестування в банківські метали. Монети із дорогоцінних металів поділяють на інвестиційні та колекційні.

Інвестиційні монети використовують практично лише для накопичення вартості шляхом інвестування грошових коштів у високоліквідні вироби із дорогоцінних металів. Ціни на такі монети на ринку України визначаються, виходячи з світової ціни на дорогоцінні метали з додаванням визначеної маржі. Ця маржа встановлюється залежно від ваги монети і включає витрати на виготовлення та інші витрати, пов’язані з доставкою на територію нашої держави. В деяких країнах інвестиційні монети можна розмістити як на депозитних, так і на поточних рахунках.

Колекційні монети (їх ще називають пам’ятними) карбуються обмеженим тиражем з використанням складних технологій карбування. Колекційні монети цінні не стільки через наявність в них дорогоцінних металів, скільки через художнє оформлення та високої якості виготовлення. Колекційна вартість монети складається з багатьох факторів, які дуже важко передбачити. З часом вартість такої монети може зрости у випадку підвищення цін на дорогоцінні метали плюс до того зросте її нумізматична вартість. Розмір її залежатиме від тиражу та популярності тієї чи іншої монети.

Найбільш популярними на ринку України колекційними монетами є в першу чергу вітчизняні монети НБУ, монетних дворів Австралії та Нової Зеландії, Великобританії, Канади та інші. На сьогодні основні обсяги продажів забезпечують монети середнього цінового сегменту по ціні до 400 грн. Меншу частку продажів забезпечують монети за ціною від 400 до 2200 грн. та монети третього сегменту - тобто, дорожче за 2000 грн., що купують особи, котрі особливо їх цінують, тобто для поповнення власного золотого фонду. В цілому потенціал монетного ринку залишається відносно невеликим, оскільки в якості інвестиційного інструмента монети в Україні використовуються дуже рідко. В основному їх купують на подарунки та для нумізматичних цілей [5, 145].

Перевагами інвестування в безготівкові банківські метали є, по-перше, їхня висока ліквідність, яка полягає в можливості їх продажу протягом 24 годин за дорученням клієнта за ринкової чи фіксованою ціною; хеджування від підвищення цін на зовнішньому та внутрішньому ринках, захист від інфляційних процесів, можливість отримання банківських металів у фізичній формі за певну премію, яка складається із ціни виготовлення та комісії банку. Інвестиційному процесу, пов’язаному з банківськими металами, поряд із перевагами, притаманні і недоліки, які полягають в тому, що є обмеження на суму угоди, а саме: не менш як 500 трійських унцій для золота, платини і паладія та не менш як 10000 трійських унцій для срібла.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Договірні взаємовідносини і партнерські зв'язки у підприємницькій діяльності
Договір є одним з основних видів зобов’язань по передачі товару, продукції чи наданні послуг в власність та розпорядження. Історія правового регулювання договору нараховує майже 4 тисяч ...

Історія економічних учень
Історію людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена. Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе лише з появою писем ...

Безробіття
Праця і земля - два основні джерела багатства, два основні фактори зростання виробництва, бо всі інші фактори - капітал, організація, інформація - це справа рук і розуму людини. Тому су ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.